Suveralli võitsid Margus Remmak - Margus Kiiver

Homme algab Vasalemmas Suveralli

Suveralli 2003 lisakatsete kirjeldused

Viiendat hooaega toimuv Suveralli algab laupäeval

Margus Remmak - Margus Kiiver autol Mitsubishi Lancer EVO VI. Foto: Rando Aav
Laupäeval anti Vasalemmast start juba järjrkorras viiendale Suverallile. Sedakorda oli parimale ekipaažile oma rändkarika välja pannud ka teenekas ralliäss Eedo Raide ja jagati ka TM KV ja Noorte MV punkte.

Ralli võistluskeskus paiknes Vasalemmas, kus toimus ka 2 lisakatset mis kumbki läbiti kahel korral. Kaks lisakatset toimus juba mullusest rallist tuttaval Jaanimäe ringil, mis sedakorda oli juurde saanud välimise rajaosa ja täiesti uue rajakatte. Lisaks läbiti veel sportrallideltki teada-tuntud Valingu - Jõgisoo katse lõpuosa. Uue tasemena rahvarallis oli kindlasti ka senini vaid sportrallis kasutusel olnud ajavõtusüsteem.

160-kilomeetri pikkust seistsmest lisakatsest koosnevat võistlusrada asus läbima 109 võistlusautot.

Ralli tegi nii autodele kui võistlejatele raskeks väljas valitsenud 30-kraadine kuumus, finišijoone ületas lõpuks 94 ekipaaži. Katkestamised olid peamiselt tingitud tehnilistest viperustest, vaid Elvis Puki juhitud VW Golf sai "katuse muruseks", sõitjad ise pääsesid kriimustusteta.

Suveralli oli ühtlasi ka Läti standardautode meistrivõistluste neljandaks etapiks ja lõunanaabreid oli tulnud meie rahvaralluritega mõõtu võtma tervelt 24. Poodiumikohtadele lätlastel paraku asja ei olnud, parimal kohal lõpetasid Aivars Malavkins - Aivars Šilabrits, kes olid absoluutarvestus üheksandad.

Suveralli võidu ja Eedo Raide rändkarika võitsid Margus Remmak - Margus Kiiver Mitsubishi Lancer EVO kuuel. Remmak võitis kõik kiiruskatsed ja edastas kokkuvõttes ekipaaži Jaanus Murakas - Arvo Arula 22 sekundiga. Klassis 2WDb olid napi eduga võidukad Silver Kütt - Ranno Paosalu Nissan Sunnyl, 2WDa parimad olid Ain Pärnasalu - Priit Gradov Honda CRX -il.

Naistest saavutasid oma esimese võidu Monika Grauberg - Monika Kurba, noortest olid püüdmatud poeg ja isa Jaan Mölder - Jaan Mölder. Karikavõistluste punkte jagasid veel ka Mosseliiga sõitjad ja võidukad olid selkorral Andres Olvik - Kaido Kaasik.

Järgmine TM KV etapp toimub 9. augustil Harju- ja Järvamaal.