Kliki siia Kliki siia
Kas pooldad monorehvi nõuet Eesti autoralli meistrisarjas?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
Indrek Ilomets
20. oktoober 2003 21:20
Loe kommentaare (2)
Trüki lehekülg

Indrek Ilometsa kommentaar Saaremaa rallist

 Loe lisaks
Klassivõit tõi Rauamile meistrivõistluste hõbeda

Eesti ralli MV punktiseis pärast 2003. a 8. etappi

Thomas Schie: Saaremaa ralli meeldis mulle väga

Indrek Ilomets: Olen raamatuga suhteliselt rahul

Indrek Ilomets: Panused teeksin Jonssonile, Schiele ja Murakasele

Saaremaa rallit kommenteerib Indrek Ilomets

Martin Rauam - Peeter Poom Subaru Imprezal. Foto: Erik Berends
Saaremaa ralliga võib ilmselt rahule jääda. Võistlejaid palju, katkestajaid suhteliselt vähe - järelikult olid teed ja ilmastikuolud head. Minule valmistasid rõõmu noored rallimehed.

Martin Rauam hoidis head ühtlast kiiret tempot ning sõitis ilma vigadeta. Tuleval aastal N-rühmas jätkates peaks tulema juba meistritiitel. Kert Uus ja Jaan Mölder junior sõidavad samuti üha kiiremini. Järgmisel aastal loodangi näha neid kahte meest juba medalite eest võitlemas.

Margus Murakase katkestamine tegi hilisema võitja Thomas Schie elu tunduvalt lihtsamaks. Pinget oli võistluse lõpus vähem. Ralli läheb ajalukku "selle aasta Jyväskylä ralli sündroomina" - esimest korda mitte ühtegi kohalikku sõitjat esikolmikus. Teisalt on see vahelduse mõttes võibolla isegi hea, sest võib meelitada järgmisel aastal veelgi rohkem nimekaid välismaalasi siia sõitma.

Korraldajad olid võistluse õnnestumise nimel palju vaeva näinud. Imestama pani see, pealtvaatajaid polnud nii palju kui eelmisel aastal. Räägiti, et paljud suvised majutuskohad olid juba talve ootuses suletud ning mandrirahvas ei leidnud öömaja. Reklaami tehti üritusele ju kõvasti.

Käesoleva aasta rallid on nüüd kõik peetud ja meistrivõistluste medalivõitjad selgunud. Tase ja konkurents on klasside kaupa küllaltki kõikuv, kuid kõik on auga oma kohad välja teeninud.

Detsembris ilmub 200-leheküljeline raamat "Ralliaasta 2003", kus on ülevaated kõigist Eestis toimunud rallidest, Markko Märtini ja Urmo Aava sõitudest, kokkuvõtted rallisprindist, rallikrossist, rahvarallidest, igamehe rallisprindist ja mõndagi muud. Palju pilte ja kommentaare. Selle kokkupanemisega nüüd tegelengi.
Kliki siia
Artikli juurde
25.05.2026
Patrick Enok ja Silver Simm võitsid Imatra ralli
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
02.05.2026
Krosskartide rallisprint 1.05.2026 (0)
03.09.2025
Kehala rallikross 30.08.2025 (0)
29.08.2025
Paide ralli 2025 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
03.05.2026 07:46
Eesti MV Rallikross 2026 1.etapp Kulbilohu (0)
09.02.2026 02:09
Rally Sarma 2026 (2)
25.01.2026 09:26
Rally Aluksne 2026 (2)
07.12.2025 18:23
Fenixbet Crosskartide Rallisprint 2025 (0)
25.11.2025 23:18
Calendar "Rally in Latvia" 2026 (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia