Kliki siia Kliki siia
Kas 2021. aasta autoralli MM-sarjas pakkus põnevust?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
autod.ee
 
 
 
Aarne Mäe
24. august 2004 17:05
Loe kommentaare (4)
Trüki lehekülg

Virumaa rallivõistlust iseloomustasid rohked katkestajad

 Loe lisaks
Eesti autoralli MV punktiseis pärast 2004. aasta 5. etappi

Viru ralli võitsid Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants

Teist võistluspäeva alustab Viru ralli liidrina Priit Saluri

Viru autoralli tõotab põnevat võitlust N-rühmas

Virumaa teedel sõidetakse teine rahvusvaheline ralli

Hendrik Kers osaleb esmakordselt sportrallil

Algas registreerimine Viru rallile

 Foto: Raini Laks
Läinud nädalalõpus Lääne-Virumaa teedel peetud autorallit ilmestasid rohked katkestused, mis andsid märku raskest rajast ja tõmbasid mõnevõrra maha võistluspinget.

47 Viru rallil startinust olid erinevatel põhjustel sunnitud katkestama 20 ekipaaži, nende hulgas ka mõlemad Virumaa autod: tamsalulaste Aare Pärna - Gunnar Rooba Toyota Celica mootor ütles üles viiendal kiiruskatsel, rakverlaste Avo Vaheri - Toomas Kasaku Volkswagen Golfi käigukast läks puruks paar katset enne lõppu.

Esimesel Mäetaguse kiiruskatsel põrutasid venelased Igor Sokolov - Timur Kafarov vastu puud, misjärel murdunud puu kukkus teele. Meestel midagi ei juhtunud, kuid nende järel kihutanud Lembit Soe - Ahto Pihlas sõitsid samas kohas katkestajatele tagant sisse. Segaduse tõttu said kõik ülejäänud sõitjad ühe aja.

Riistamäe kiiruskatsel lendasid aga raskelt vastu puud esimeste seas startinud Slava Popov - Aivar Järvet. Kõrvalistuja viidi haiglasse arstide hoole alla, kuid õnneks midagi tõsist tal ei tuvastatud. Katse katkestati.

Kiiruskatse julgestuspealik Märt Ilves ütles, et auto lendas trampliinilt hüppe pealt kaldasse, tegi seejärel salto ja maandus vastu puutüve, mille koor on maas umbes kolme meetri kõrguselt. "Kõrvalsõitja alla tuli mats ja auto oli keskelt kõrgem, asi tundus üsna tõsine, päästeamet tuli kohale, et mees välja lõigata, kuid saime siiski ise ukse lahti kangutada,"kirjeldas Ilves.

Teise versiooni kohaselt riivas Popovi auto trampliinilt maandudes puud ja sõitis seejärel valli ja tegi salto.

Avarii tõsidusele viitas seegi seik, et kaassõitja abitut olukorda pealt vaadanud piloodi silmi ilmusid pisarad.

"Kui saime teate avariist, siis läksime kiirabiga kohe rajale ja helistasime peakohtunikule, sest tee on kinni ja katse tuli ära jätta," märkis Ilves.

Kokku katkestas Viru ralli väljasõidu tõttu viis autot, rasketel kruusateedel ütlesid üles mitme auto käigukast või sild, neli autot katkestas mootoririkke tõttu. Kahjuks pidid liidrikohalt katkestama ka Priit Saluri - Indrek Lepp ja Alexandre Dorossinski - Dmitri Balin. Mulluse Viru ralli katkestas kümme ekipaazhi.

Kuid mitte kõik teelt väljunud autod ei katkestanud.

Näiteks reedeõhtusel linnakatsel põrutas Rait Sinijärve juhitud veoauto vastu Kastani ja Silla tänava nurgal asuvat lillepoodi. Äriomanik Ülle Maasik tegi oma ruumides parajasti ettetellitud lilleseadeid, kui veok majanurka rammis.

"Kui need sõidukid tulid, siis oli päris jube tunne, kruus ja kivid lendasid vastu seina ja aknaid. Kõik ootasid, millal mõni auto sinna sisse sõidab, lillepood oli nagu mingi märklaud, lõpuks tuligi see sõjaaegne veok vastu seina suure raginaga. See oli paras šokk, kõik filmisid ja plaksutasid, kui see auto vastu minu maja lendas, rahvas nautis mängu ilu, aga millega mina selle ära olen teeninud," pahandas Maasik.

Ta lisas, et ei saa aru, miks tema peab arvestama võimalike tagajärgedega, kui suured poisid tahavad autodega mängida. Ta oodanuks majanurka mingeid piirdeid.

"Võistluste turvaülem Leho Karjus tuli küll hiljem asja uurima," lisas Ülle Maasik. Maasiku arvates peaksid koos linnavalitsuse poolt antud loaga kaasnenud õigustele ka teatud kohustused olema. Leho Karjus ütles, et majaomanikul materiaalseid kahjusid polnud, kahjud olid pigem moraalset laadi.

Vaata lisaks:
www.virumaateataja.ee

Artikli juurde
02.10.2022
Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge
Artikli juurde
05.10.2022
Reedel antakse start 55. Saaremaa rallile
Artikli juurde
05.10.2022
Egon Kaurile Soome meistrivõistlustelt pronksmedal
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
02.10.2022
Rallylegend222 1.10.22 (0)
18.09.2022
Paide ralli 16-17.09.22 (0)
17.09.2022
Paide ralli 2022 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
04.10.2022 11:48
Samsonas Rally Utena 2022 (0)
02.10.2022 16:52
Rallylegend222 (0)
27.09.2022 19:49
Uus-Meremaa WRC ralli 2022 ennustus (0)
18.09.2022 08:15
Paide Ralli 2022 (1)
07.09.2022 19:50
Kreeka WRC ralli 2022 ennustus (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia