Viru ralli võitsid Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants

Teist võistluspäeva alustab Viru ralli liidrina Priit Saluri

Viru autoralli tõotab põnevat võitlust N-rühmas

Virumaa teedel sõidetakse teine rahvusvaheline ralli

Hendrik Kers osaleb esmakordselt sportrallil

Algas registreerimine Viru rallile

Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants ralli finišis. Foto: Simo Kell
Kahepäevase Virumaal peetud Eesti autoralli meistrivõistluste etapi võitis Venemaa rallipaar Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants 26,7 sekundilise eduga Jaan Mölder juniori ja Tõnu Vunni ees.

20.-21. augustil peetud Viru ralli avapäeval sõideti kolm kiiruskatset. Parima tulemuse said siis kirja Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 6). Tartlaste edu Venemaa sõitjate Andrei Žigunovi ja Igor Ter-Oganesjantsi ees oli enne neljandat kiiruskatset 1,8 sekundit.

Rahvusvahelise autoralli teisel päeval näitasid head kiirust Jaan Mölder junior ja Tõnu Vunn, kes avapäeval tegid linnakatsel pirueti ning seetõttu siis esikolmikusse ei mahtunud. "Selle spinniga kaotasime viis sekundit kindlasti," kommenteeris 17-aastane piloot.

Viiendal kiiruskatsel langesid konkurntsist avapäeva liidrid auto tehniliste probleemide tõttu. Samal katsel katkestasid ka Ramon Lindal ja Rainer Maasik (Mitsubishi Lancer Evo 7), kes esimese päeva lõpetasid kolmanda kohaga.

Kuues kiiruskatse sai saatuslikuks Slava Popovile ja Aivar Järvetile, kelle võistlusauto teelt välja paiskus. A-rühma Mitsubishi Lanceril võistelnud eestlaste väljasõidu tõttu kiiruskatse ka tühistati.

Üheksandal katsel sai parima aja kirja Jaan Mölder junior ja kindlustas kaheksandal katsel saadud teist positsiooni. Viie kiiruskatsega tõusid JR Racingu võistlejad kaheksandalt kohalt teiseks, kuid venelaste vastupanu kiirele sõidule vaatamata Mölder junior murda ei suutnud. Eestlasi jäi võistluse lõppedes neli katsevõitu saanud liidritest lahutama 26,7 sekundit.

Kolmanda koha saavutasid Ago Ahu ja Kalle Ahu (Mitsubishi Lancer Evo 3). Liiderpaarist lahutas E10 klassis võistelnud vendi Ahusid 41,2 sekundit.

A6 klassi võidu said kirja Subaru Imprezal sõitnud Gunnar Tamm ja Priit Kinnunen. Mehed kaotasid ralli võitjale 44,7 sekundilt ja said sellega kirja absoluutarvestuse neljanda tulemuse.

Absoluutarvestuse viienda ja N3 klassi kolmanda koha saavutasid Martin Rauam - Peeter Poom. Subaru Imprezal võistelnud mehed said AKP-sse hilinemise eest 10 sekundit trahvi ning kaotasid ralli võitjale kokkuvõttes 52,5 sekundiga.

A5 klassi võit läks Suzuki Ignisel kihutanud Urmo Aavale ja Kuldar Sikule. Kaks minutit 48,4 sekundit edestasid juunioride MM-võistlustel kogemusi omandanud eestlased Eesti meistrivõistluste punkte jahtivat rallipaari Arvo Ojaperv - Mart Ojaperv.

Arvo Ojaperve sõnul olnuks Aava võitmine magus, ent juba avapäeval hakkas Nissani käigukast tõrkuma. "Teine käik kadus ära, seetõttu ei saanud Aavaga jõudu proovida," sõnas Ojaperv.

Absoluutarvestuse seitsmenda koha ja E7 klassi võidu saavutaid Toyota Starletil võistelnud Kimmo Jalava ja Mikko Lukka. Soomlased ise hindasid oma sõitu tagasihoidlikult rahuldavaks, kuid kinnitasid, et libedus tegi sel korral liiga.

N2 klassi võidu võtsid Marko Virkoja - Jaan Põldsepp (Honda Civic Type R). Suurelt rallilt said esmakordselt võidu kirja E8 klassis sõitnud Rainer Aus - Simo Koskinen (Lada VFTS).

Jaanus Ligur ja Aivar Kender võtsid võidu klassis E11.