Miguel Campos võitis ralli Armindo Araujo ees

Simon Jean-Joseph võitis Elpa ralli Bruno Thiry ees

1000 Miglia ralli - Basso võttis võidu, Thiry katkestas

Bruno Thiry: Eesmärk on võita tiitel Belgias ja Euroopas

Bruno Thiry sel hooajal Citroen C2 roolis

Bruno Thiry võitis Euroopa meistritiitli

Bruno Thiry võitis 38nda Antibes-Azur autoralli, mis oli hooaja viimaseks 20-se koefitsendiga etapiks Euroopa meistrivõistluste arvestuses.

Pärast 16 lisakatset jäi Bruno Thiry tulemuseks 25,1 sekundit parim aeg, kui EM liidripositsioonil asuval konkurendil Miguel Camposel.

Organisaatorid jätsid Antibes-Azur rallil ära teistkordse Col do Turini katse läbimise. Seega viimane ring kahenes kuuelt neljale katsele ja vähendas Portugali meeskonna võimalusi. Teisena lõpetamine jätaks neid Euroopa meistrivõistluste etteotsa 80 punktilise eduga Bruno Thiry ees.

Miguel Campos võitis päeva esimese kihutamise poole sekundiga. Col do Turini katse teine läbimine jäeti ära. See tähendas, et Miguel Camposel oli veel 36 km vähem maad, et püüda vähendada vahet Thiryga.

"Ma ei poolda Turini katse ära jätmist. See peaks olema iga piloodi pädevuses, et vaatab kuidas ta sõidab. Me sõidame Euroopa meitritiitlile ja see katse ära jätmine on olulise kaaluga," lausus Campos.

20,24 kilomeetri pikkusel Lantosque-Luceram kiiruskatsel läks Portugali meeskonnal hästi ja nad võitsid selle 17 sekundilise eduga. Miguel Campose nimele sai katse uus ajarekord.

Kaks katset enne lõppu oli Bruno Thiry edu Miguel Campose ees 31,8 sekundit. Viimased 28 kilomeetrit nõudsid Camposelt erilist pühendumist ja konsentreerumist. Mees võitis viimased katsed, kuid sellest ei piisanud.

"Võitsin täna neli lisakatset ja lõin kõik katse ajarekordid ja ma ei suutnud paremini. Pärast kõiki koefitsent 20 rallisid juhin ma Euroopa meistrivõistlusi ja nüüd võtan osa ühest madamlama koefitsendiga rallist Bruno kodumaal, mille ta on võitnud eelneval kolmel aastal ja see otsustab tiitli saatuse... Ma ei tea mida öelda. Meistrivõistlused lõpevad viimase ralli lõpus ja kunagi ei tea, mis võib juhtuda."

Miguel Camposel on hooaja jooksul Euroopa meistrivõistluste arvestuses kogutud 1400 punkti ning Bruno Thiryl 1320. Järgmine EM etapp peetakse Belgias 14.-16 novembril.