Rainer Aus: ragin oli taga, mõtlesime, et jätame pooleli

Egidijus Valeiša keeras oma uue auto üle katuse

Estonia ralli stardis on üle 100 meeskonna 12 riigist

Vennad Kruudad üllatavad Estonia rallil autovalikuga

Maastikurallide karikasarja võitja Aron Domżała teeb debüüdi R5 autoga

13.-15. juulil peetud Shell Helix Estonia rallil saavutasid esikoha Ott Tänak ja Martin Järveoja. Toyota Yaris WRC-ga kihutanud eestlased võitsid kuueteistkümnest kavas olnud kiiruskatsest 11.

Rallivõidu teenisid Ott Tänak - Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Nende edu teise tulemuse kirja saanud võistluspaari Hayden Paddon - Sebastian Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) ees oli ralli lõppedes 59 sekundit. Craig Breen - Scott Martin (Citroen C3 WRC) lõpetasid sõidu kolmanda kohaga, kaotades võitjaile veidi üle 3 minuti.

"On äärmiselt võimas tunne olla täna siin poodiumil. Need olid meile ja tiimile kaks head ja korralikku päeva, saime teha palju tööd ja koguda olulist infot. Nüüd saame teha veel testi enne Soome MM-rallit ja siis jätkub MM-sarja karusell," rääkis Tänak.

Kui võitjaile oli ralli võrdlemisi murevaba, siis nende konkurentidel mitte. Teise koha saanud Paddon ja Marshall lõhkusid rehvi, Breen ja Scott jäid hommikul hooldusest väljudes tehniliste probleemide tõttu hiljaks ja tegid hiljem suurel kiirusel pirueti.

Absoluutarvestuse esikuuikusse mahtusid veel Eerik Pietarinen - Juhana Raitanen (Škoda Fabia R5), Jari Huttunen - Antti Linnaketo (Hyundai i20 R5) ja Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC).

Esirattaveoliste autode arvestuses saavutasid etapivõidu Ken Torn - Aleks Lesk (Ford Fiesta R2). EMV4 arvestuses võitsid Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8), EMV5 arvestuses Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R), EMV7 arvestuses Gert Kull - Toomas Keskküla (BMW M3), EMV8 arvestuses Tauri Vask - Tanel Vask (Volkswagen Golf 2), EMV9 arvestuses Raigo Vilbiks - Hellu Smorodin (Lada Samara) ja veoautode klassis alistasid konkurendid Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51).