Lukjanuki ja Tänaku duell jätkub Talsi rallil

Eestlased osalevad Läti autoralli meistrisarja etapil

Tallinna ralli võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder

Klassivõidu saavutanud Ott Tänak võttis rallil riske

N4 klassis võistelnud Ott Tänak sai Tallinna rallil Aleksei Lukjanukist jagu 0,6 sekundiga. Tallinna ralli mullune võitja lubab, et kiireima sõitja väljaselgitamine jätkub uuel nädalal Lätis sõidetaval Talsi rallil.

Nädalavahetusel peetud Eesti autoralli meistri- ja karikavõistluste etapil tuli võistluspaaril Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov tunnistada viimati novembris võistelnud Ott Tänaku paremust. Koos Martin Järveojaga võistelnud saarlane oli vahepeal enda istumise all olnud Subaru Imprezaga treeningul sõita saanud 30-40 kilomeetrit. "Suht toores tunne oli," nentis Tänak. Venelane seevastu ongi keskendunud Eesti meistrivõistlustel osalemisele, kuid võisteldes lisaks ka Läti autoralli meistrisarjas.

"Sõidan seal, kus sponsorid võimaldavad," rääkis Lukjanuk, kes äsjasel Tallinna rallil pidas parimaks kõva lahingut Ott Tänakuga. Et võitlus oli pingeline, sellest andis ilmekalt tunnistust paremusjärjestus pärast üheksandat kiiruskatset, mil ralli liiderpaarist lahutas eestlasi ja venelasi võrdselt 5,8 sekundit.

Kuigi värskelt tuli idanaabril Tänakule alla vanduda, rõõmustas külalisvõistleja, et juba üsna varsti, 18.-19. mail saab duell jätkuma Lätis sõidetaval Talsi rallil. Seejuures oletas Lukjanuk, et kõvemat konkurentsi pakuvad sealgi just eestlased, iseäranis Ott Tänak.

Tänak sõnas, et Talsi ralliks tulebki kohe valmistuma hakata: "Kodus on palju tööd teha, et auto uuesti ette valmistada. Aga anname endast parima!"