Rajapiiret riivanud Tänak Hispaaniast tulemust ei saanud

Loebile Kataloonia MM-rallilt kaheksas järjestikune võit

Østberg lõpetas avapäeva liidrina, Tänak langes viiendaks

Ott Tänak asus Kataloonia MM-rallil liidriks

Ott Tänaku jaoks lõppes rallihooaeg õnnetult, sest viimasel MM-etapil Hispaanias tuli tal sõiduvea tõttu 16. katsel katkestada. Enne purunenud autoga raja äärde jäämist olid Ott Tänak - Kuldar Sikk viiendal kohal.

"See oli meile väga raske päev, mis läks edenedes aina hullemaks," nentis Fordi roolinud Ott Tänak, kes 14. katse 15ndal kilomeetril kaotas 10 sekundit rajapiirde riivamisega ning kel paar katset hiljem tuli sõit sarnasel põhjusel pooleli jätta. "Sõidujoon läks kurvis pikaks ja auto libises teepiirdesse. Kurvi sisenedes oli kiirus liiga suur."

"Võistlus oli selle hetkeni sujunud hästi. Saime mõned head ajad esimesel päeval," jätkas kaks katset võitnud ja korra koguni ralli liidrikohta hoidnud eestlane. "Kahjuks ei olnud meil täna legend perfektne ning see tegi olukorra keeruliseks." 25-aastane rallimees lisas, et hooaeg sedasi lõpetada valmistas suure pettumuse.

2012. aastal teenis M-Spordi ridades kihutanud Ott Tänak MM-sarjas 52 punkti. Aasta kokkuvõttes tuli MM-sarjas debüteerinud eestlasel leppida kaheksanda kohaga, vaid punkti enam teeninud Thierry Neuville selja taga.