Margus Kiiver
09. september 2012 17:31

Kehala rallisprindi võitsid Timmu Kõrge - Erki Pints

Eurokraav neelas Kehala rallisprindil autosid

Laupäeval Kehala paarisrajal ja selle ümbruses peetud Grossi Toidukaubad Kehala rallisprint oli Eesti meistrivõistluste eelviimane etapp. Arvuka publiku ees peetud võidusõidu võitsid Timmu Kõrge ja Erki Pints.

Neljarattaveoliste autode klassis startis kaks autot. Etapivõidu saavutasid Mitsubishi Lanceril kihutanud Timmu Kõrge - Erki Pints, kes kuue kilomeetri pikkusel rajal said kahes esimeses voorus ainsatena kirja aja alla viie minuti ja kolmandasse vooru neil seetõttu enam minna vaja ei olnud. Teise tulemusega lõpetasid võistluse 4WD klassis Subaru Imprezal sõitnud Aap Anderson - Jan Pantalon.

Kõige suurema osalejatearvuga oli 2WD klass. 14 meeskonnast olid kõigis kolmes voorus kiireimad Renee Pohl - Sven Raid (BMW M3). Nende järel said teise koha Raido Laulik - Tõnis Viidas (Nissan Sunny GTI) ja kolmandad olid David Sultanjants - Jaan Põldsepp (Honda Civic Type-R).

Klassis 2WD sprint, kus võisteldakse kaardilugejata, oli kiireim Gert Ilves (VAZ 2105). Teise koha sai Margus Jamnes (Lada Samara) ja kolmas oli Tarvo Mardiste (BMW 325).

Noorteklassis Sport 2000 võttis Kehalast etapivõidu Rasmus Uustulnd, kaardilugejaks Imre Kuusk. Ford Fiestaga võistelnud saarlased olid kiireimad kõigis kolmes voorus. Teine oli Alvar Kuusik (VW Golf 2) ja kolmandad Kenneth Sepp - Rein Reinsalu (Citroen C2). Noorteklassis Sport 1600 saavutas etapivõidu Kaspar Kasari (Honda Civic). Teine koht kuulus ekipaažile Roland Poom - Simo Koskinen (Lada Samara) ning kolmas oli Janar Lehtniit (VW Golf 2).

Veoautode arvestuses võtsid võidu Esko Allika - Tauri Taevas (GAZ 51), teised olid Vaiko Samm - Raigo Press (GAZ 53) ning kolmandad olid Kristo Laadre - Priit Pilden (GAZ 51).

Hooaja viimane rallisprindi meistrisarja etapp sõidetakse 3. novembril Saaremaal koos E-Cup ralliga. Finaalvõistluselt saadavad punktid korrutatakse koefitseniga 1,5. Viimase rallisprindi etapiga lõpeb ka kodune rallihooaeg ja seetõttu toimub 3. novembril Saaremaal hooaja pidulik lõpetamine.