Juris Spīķise ja Jānis Miščenko duell finaalsõidus. Foto: Rando Aav

Smiltene autokrossi finaalsõidud kujunesid ülipõnevaks

Eesti bagimehed said Smiltenes kõvasti remonti teha

Taavi Pindis pidi leppima lätlaste pronksiga

Eesti veokamees läheb püüdma Läti meistritiitlit

Pühapäeval Smiltenes Tepera võistlusrajal peetud Läti autokrossi meistrivõistluste eelviimasel etapil kujunesid finaalsõidud mitmes masinaklassis ülimalt pingeliseks. Põnevaimad sündmused leidsid aset finišikurvis.

Rohkearvuline publik sai 26. augustil Lätis toimunud autokrossil nautida ülipõnevat võistlust. Kuigi võistlejate omavahelist arveteklaarimist sai näha juba eelsõitudes, pakkusid kõige enam pinget finaalid.

Super 2000 klassi otsustavas sõidus pääses stardist hästi minema Jānis Miščenko. Kui mitu konkurenti auto tehnilise rikke tõttu raja äärde jäi, võttis Juris Spīķis liidrile järgi ning algas armutu duell võidule. Volkswagen Golfi roolinud Miščenko suutis pikalt juhtpositsiooni hoida, kuid kiirel sirgel pääses Spīķise räsitud Peugeot 206 mööda. Viimases kurvis enne finišit olid mehed ninapidi koos, Spīķis lendas välja ja katkestas. Seega teenis etapivõidu Miščenko, kes kindlustas osalt tänu sellele ennetähtaegse meistritiitli. Teine oli Smiltene etapil Super 2000 klassis Toms Ziedāns ning kolmanda tulemuse sai kirja Aleksandrs Ņikitins, kes samas kurvis oli oma Volkswageni üle katuse keeranud hommikul.

Teine suurem madin käis Open klassis. Sõidu algul pakkus rahvale šõuelementidega näitemängu Roberts Ansons, kelle Audil purunes stardijärgses kurvis parempoolne esiratas. Nii läbis riialane rajal kolm ringi, kuniks autol võhm otsa sai ning see lõpuks ühte kurvi liiva sisse kinni jäi. Eelsõidus ei käinud Ansonsi käsi märkimisväärselt paremini, sest seal pidi ta ringe läbima purunenud esirehviga.

Põhitähelepanu oli Open klassi finaalsõidus suunatud siiski liidritele. Pikalt püsis ees Subaru Imprezal kihutanud Ints Jeršovs, kes kvalifikatsioonist kuni A-finaalini oli konkurentidel eest libisenud. Otsustava sõidu lõppakord tuli aga Mantra Murenal sõitnud Raimonds Jerānsilt, kes võttis liidrile sappa ja läks temast viimases kurvis mööda. Kolmanda kohaga lõpetas võistluse Eduards Iesalnieks.

Põnevust pakkus ka Beta-bagide võiduajamine, kus samas, finišile eelnenud kurvis sõitis Kaspars Bumbiers Valtes Zivertsile tagant sisse. Ziverts katkestas. See juhtus küll juba esimese ringi lõpus. Sõidu võitis B600 klassis Jānis Baumanis, Kaspars Bumbiers oli teine ja eestlane Keivo Kõiv kolmas.

Rohkem eestlasi oli rajal veokate ja veobagide masinaklassis. Intsidentideta ei saadud sealgi. Bruno Leimanise ja Ott Kevvai maajagamine 2.-3. kohale lõppes juba esimesel ringil Kevvaile katusega. Hetk enne seda tahtis Leimanis külili minna. Tegevuspaik ikka sama kurv.

Veobagi sõitjaist elas ärevaid hetki üle Vahur Lillmann, kelle sõiduvahendil purunes esimeses sõidus rehv (Mart Kork sõitis kogemata otsa). Teises sõidus käis mees omal algatusel üle nipli. Pärast kiitis Lillmann, et tutvus Smiltene rajaga väga põhjalikult - nägi seda ülevalt ja alt.