11. oktoober 2009 21:58

Kaspar Koitla jõudis kahes rallisarjas tiitlivõiduni

Eesti autoralli meistrivõistlustel kindlustas Kaspar Koitla meistritiitli enne viimast etappi ning sai seetõttu Saaremaal võistelda pingevabalt. Venemaa meistrisarjas selgus eestlase tiitlivõit äsjase Novorossiiski ralli järel.

Kuni kaheliitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode paremusjärjestuses olid Saaremaa rallil kiireimad Kaspar Koitla ja Ain Heiskonen. Vaatamata sellele, et nende autol vahetati enne viimast kahte katset käigukast ja hooldusalas ettenähtud aja ületamise eest lisandus 20-sekundiline ajakaristus, säilitasid nad oma liidrikoha, edestades teise tulemuse kirja saanud võistluspaari Priit Ollino - Urmas Roosimaa 28,7 sekundiga.

Kaspar Koitla pidas otsustavat etappi Saaremaal tänavustest rallidest kõige õnnestunumaks. "Sai pingevabalt sõita," põhjendas ta. "Saaremaa ralliga olen väga rahul. Kõik klappis, koostöö Ainiga sujus. Võitsin omas klassis üheksast katsest kaheksa."

Meistiriitli oli Honda Civicul sõitnud 20-aastane eestlane klasside N1, N2, N3, A5, A6, A7 ja S1600 ühisarvestuses kindlustanud juba Viljandi rallil.

Äsja toimunud Novorosiiski ralli järel sai selgeks, et tänavu ralliklubi Megapolis ridades võistelnud Kaspar Koitlale kuulub tiitlivõit ka Venemaa autoralli meistrisarjas. Kaherattaveoliste R3 klassi autode arvestuses pidi meistri selgitamiseks hooajal punkte noppima vähemalt kümme erinevat võistlejat. Tänavu piiritagustel rallidel edukalt võistelnud Koitla tiitlivõit ei olnud selge kuni hetkeni, mil selles masinaklassis ei olnud nõutud arvu osalejaid punkte saanud. Tänu sellele, et A7 klassis saavutas Venemaa meistrivõistluste viimasel etapil võidu Mihail Milov, osutusid meistrivõistlused R3 klassis peetuks.

Venemaal järjest etapivõite noppinud Kaspar Koitla tiitlivõidule aitas kaasa ka ralliklubi, kus ta aasta algusest võistelnud. "Tänu Megapolis tiimile."

Kumba värsket tiitlivõitu Kaspar Koitla kõrgemalt hindab? "Mõlemad tiitlid on mulle tähtsad," kinnitas mitmekordne ralli- ja sprindimeister.

2006. aastal tuli ta meistriks rallisprindis kuni 18-aastaste noorte klassis Lada Samaraga, 2007. aastal võitis Eesti meistrisarja rallisprindis klassis V18 ja autorallis tuli meistriks klassis F2 autol Honda Civic Type-R. Mullu saavutas Koitla tiitlivõidu rallisprindis klassis 2WD ning noorteralli meistrivõistlustel klassis V21.