Loe kommentaare (2)

Hepa karikasarja teine etapp peeti Ohekatkus

Sarja liidriks kerkinud Kristjan Sinik loodab edu jätkumist

Ohekatku rallisprindil saavutas võidu Allan Popov

Hepa rahvasprindi karikavõistlused jätkusid laupäeval Raplamaal Kehtna külje all Ohekatku krossirajal sõidetud teise etapiga, kus sarja punkte jahtis seitsmes klassis kokku 49 võistlejat.

21. veebruaril peetud Ohekatku rahvasprindi võitis 4WD klassis Helmet Palm. Mitsubishi Lanceril võistelnud Raplamaa mehele järgnesid Rainer Parik ning Meelis Siidirätsep. Kahe etapi kokkuvõttes tõusis Palm 22 punktiga sarja liidriks. Avaetapilt 20 punkti kogunud Raul Jeets sel korral kaasa ei teinud, kuid hoiab sarjas siiski teist kohta. Võrdselt 16 punktiga jagavad seni sõidetud võistluste järel kolmandat kohta Tarmo Silt ning Meelis Siidirätsep.

Kaherattaveoliste sportautode klassis võtsid 21. veebruaril sõidetud etapist osa Enar-Klaus Kunman ning Jaak Palmisto. Avaetapil punktideta jäänud Palmisto sai oma kontosse võidu eest juurde 10 punkti ning platseerus sellega punktitabelis neljandaks, 8 punkti teeninud Kunman aga kuuendaks. Kolme parema hulgas muudatusi äsjane sõit kaasa ei toonud, kuna avaetapilt Põltsamaal kahekordsed punktid kogunud kolm sõitjat seekordset võistlust kaasa ei teinud.

Üle 1600 kuupsentimeetrise mootori töömahuga autode arvestusklassis osales üheksa võistlejat. Poodiumikohad võitlesid libedal krossirajal peetud võistlusel välja Raik-Karl Aarma, Enn Kasari ning Ago Onton. Liider on avaetapi võitnud Kasari 28 punktiga 22 punkti kogunud Aarma ees.

Nn väikeste masinaklassis tegi Ohekatku rahvasprindi kaasa kaheksa sõitjat. Etapivõidu kindlustas Lada Samaral kihutanud kohalik mees Mati Kutser. Teise kohaga lõpetas sõidu Kristjan Sinik, kolmas oli Reimo Aas.

Punktitabelis kerkis Sinik sarja liidriks, olles kahelt osavõistluselt kokku teeninud 24 punkti. Avaetapi võitnud Rivo Vähi hoiab 20 punktiga teist ning mõlemal sprindil osalenud Tõnis Krass 16 punktiga kolmandat kohta.

Naisi käis sel korral rajal viis. Esikoha saavutas Sirje Potisepp, kes kerkis sarja punktitabelis avaetapi võitnud ning sel korral kolmandaks platseerunud Kati Riidaku järel teiseks. Riidakul sarja liidrina on kirjas konkurendist 4 punkti enam. Äsjaselt võistluselt teise tulemuse kirja saanud Kristin Kutser jagab viiendat-kuuendat kohta Annela Rohejärvega.

Noortest osutus parimaks Martin Kutser. Lada Samaral sõitnud noormees võitis kõik kolm vooru. Talle järgnesid Hondal võistelnud Mirko Kaunis ja Tony Võsur.

Punkte on enim kirjas vaid avavõistlusel osalenud Sten Karuksil ning Arvo Kasel. Kolmandaks kerkis Mirko Kaunis, kel kahe etapi kokkuvõttes kirjas 14 punkti.

Kõige konkurentsitihedamaks on kujunenud võistlus Moskvitšide arvestusklassis, kus tabeliliidreil vaid punktilised vahed. Urmas Reigol liidrina on kirjas 24, Urmas Roosil 23 ning Ohekatkus klassivõiduni jõudnud Tarmo Kikkatalol 22 punkti.

Lisaks Hepa karikasarja arvestusklassidele võeti Ohekatkus mõõtu ka piikrehvidega varustatud kahe- ja neljarattaveolistel autodel. Publikule oli see vaatemänguline sõit tõeline maiuspala.

Atraktiivseim oli pealtvaatajaile kahtlemata 4WD piik klassi võistlus, mille tegi kaasa viis meest. Kindla võidu saavutas selles arvestuses kõik kolm sõiduvooru eksimusteta läbinud Marko Kasepõld. Raplamaa mehe järel sai teise tulemuse kirja Rainer Parik, kolmas oli Allan Kiviselg ning neljas Aare Müil. Sõitu julgelt alustanud Helmet Palm oli sunnitud juba avavooru katkestama, kui tema autol purunes vahetult enne finišit käigukast.

Kaherattaveoliste "piikidega" autode klassis edestas konkurente Allan Popov. Citroen Saxol võistelnud noormees võitis kõik kolm vooru kokkuvõttes teiseks platseerunud Janek Rööbingu ees. Kolmanda kohaga lõpetas võistluse Nissan Sunnyl kihutanud Maila Vaher.

Kuigi "ära panemise kohti" oli rajal mitmeid, pääses enamus võistlejaist neist läbi autot olulisel määral lõhkumata. Kõige õnnetumalt läks sel korral Simmo Arendil, kelle roolitud Ford Escort RS 2000 viimases sõiduvoorus külili paiskus. Tõenäoliselt läks Arendi "ahneks" ning finiši eel viimases 90-kraadises kurvis haukas auto parem esiratas põlvekõrguselt jäist valli.