26. oktoober 2008 22:51

Rallisprindi meistrivõistlused lõppesid Kehalas

Koitla kolmandat aastat järjest sprindimeister

Margus Remmak kindlustas Kehalas meistritiitli

Eesti rallisprindi meistrivõistluste viimane, arvult kaheksas etapp sõideti 25. oktoobril Lääne-Virumaal Kehalas. Esikoha saavutas N-rühma Subaru Imprezal võistelnud saarlane Ott Tänak.

Klassis 4WD võitis Kehala rallisprindi Ott Tänak. Otsustavas sõidus konkurente edestanud saarlasele järgnesid Mitsubishi Lanceril võistelnud Margus Remmak - Urmas Roosimaa ning rakverelane Georg Gross, kes osales sprindietapil sama autoga, millega kihutas Tänak.

"Võit ei tulnud loomulikult kergelt, see ei tule kunagi kergelt," rääkis Ott Tänak rally.ee autospordiajakirjale. "Võistlusel mingit suurt eesmärki ei olnud. Lihtsalt tahtsime veel korra sellel aastal sõita ja see võistlus oli hea võimalus. Auto toimis väga hästi. Tiimikaaslane Georg oli samuti rahul."

14 osavõtjaga arvestusklassis sai tulemuse kirja 13. Katkestas võistluse avavoorus oma Mitsubishi Lanceri üle katuse keeranud Alo Hintser.

Klassis 2WD ralli saavutasid esikoha Kaspar Koitla - Andres Ots Hondal. Teise kohaga lõpetas Vinni vallas sõidetud otsustava etapi Kristen Kelement Citroenil, kolmas oli Hendrik Kers Renault Cliol. Enne viimast etappi kaherattaveoliste ralliautode arvestusklassis liidrikohta hoidnud Rivo Vähi platseerus kokkuvõttes viiendaks.

Klassis 2WD sprint, kus võetakse mõõtu krossi- ja ringrajaautodel, osutus taaskord edukaimaks Martin Saar. VW Golfil võistelnud Vändra sportlane kindlustas etapivõidu juba teise vooru järel. Teise ja kolmanda koha saavutasid vastavalt Ladal võistelnud Sten Oja ja Margus Jamnes.

Kuni 16-aastaste noorte arvestuses sai taaskord konkurentidest jagu koos Marek Sarapuuga võistelnud Siim Plangi. Kolme hulka mahtusid veel üksinda võistelnud Allan Popov ning koos kaardilugeja Jarmo Võsaga kihutanud Markus Abram.

Kuni 18-aastaste vanuserühmas noppisid etapivõidu Hondal sõitnud Sander Tiisler - Gabriel Müürsepp. Teine oli Timo Heiskonen ja kolmas Rauno Orupõld.

Veo- ja bagiautodel võistles sel korral 20 sõitjat. Poodiumi kaks paremat kohta hõivasid rallisõitjad Jaanus Ligur ja Marco Lee, kolmandana lõpetas sõidu autokrossi-mees Mikk Mäesaar.

Rahvasprindi võitis Slava Popov

Samas neljarattaveolistele autodele peetud rahvasprindil saavutas esikoha Slava Popov. Teise kohaga lõpetas sõidu Priit Saluri. Sportautodel võistelnud meeste järel oli kolmas tänavasõiduks mõeldud Subarul kihutanud Georg Gross ja neljas Ott Tänak. Üldse sai tulemuse kirja 15 võistlejat.