07. oktoober 2008 5:10
Loe kommentaare (1)

Kaheksa-etapilise Hepa karikasarja parimad selgunud

Rapla kardirajal sõideti pühapäeval rahvasprinti

2008. aastal kuulus Hepa karikavõistluste arvestusse kaheksa etappi. Hooaeg algas talvel Audrus peetud rahvasprindiga ning lõppes 5. oktoobril Raplas toimunud osavõistlusega.

Kuni 18-aastastele noortele ja kaherattaveolistel sportautodel osalenud võistlejatele jagati Hepa karikasarjas sel hooajal punkte kuuelt etapilt. Neis klassides selgusid paremad juba pärast Ridala rahvasprinti.

Sportautode arvestusklassis, kus punkte noppis tänavu 22 sõitjat, saavutas esikoha Allan Popov. Teine oli Imre Reisin ja kolmas Kaspar Koitla. Klassis J18 osutus parimaks kõigil etappidel osalenud Kristjan Sinik, kellele järgnesid Rauno-Olavi Ruut ja Mirko Kaunis. Selles klassis kogus läbi hooaja punkte 20 noort.

Kõige tihedamaks osutus konkurents klassis, kus võisteldi tänavasõiduautodel, mille mootori töömaht ületas 1,6 liitri. Avaetapilt kindlustas endale klassivõiduga edu Enn Kasari, kes oli parim ka järgmisel võistlusel. Järgmistel etappidel olid parimad Kaupo Plakso, Ago Onton, Toomas Vask ja Gert Aasmäe. Kasari sai punkte viielt etapilt, kuid viimaselt võistluselt lisandunud 6 punkti ja kaks varasemat võitu tagasid talle 2WD-S klassis sarja võidu. Võrdse arvu punktidega oli Aasmäe teine ja vaid punkti vähem noppinud Piller kolmas.

Üldse kogus selles arvestusklassis kaheksalt etapilt punkte kokku 30 võistlejat. Vaid ühe võrra vähem sõitjaid sai punkte klassis 2WD-V.

Kuni 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga tänavasõiduautode arvestusklassis oli tänavu võitmatu Veiko Veldemann, kes võitis kaheksast etapist viis. Karikasarja teisele kohale käis sedavõrra tõsisem lahing hooaja viimasel võistlusel, kus hea õnne korral võinuks endale karika võita veel ka Kristen Kelement. Läks aga nii, et teise koha karika sai pühapäeval Raplas Esko Viirg ja kolmanda koha karika Jalar Sildnik. Lõpetanuks Sildnik otsustava võistluse Raplas vaid poodiumi kolmandal astmel, pidanuks Viirg rahulduma kokkuvõttes kolmanda kohaga.

Moskvitšide arvestusklassis osutus sel hooajal Hepa karikasarja võitjaks Rain Pruul, kes saavutas esikoha kaheksast etapist neljal. Marko Kukuškin oli aasta kokkuvõttes teine ja Ahto Moor kolmas.

Tõsine duell käis kogu hooaja jooksul naisteklassis Sirje Potisepa ja Kati Riidaku vahel. Avaetapi võitis Inger Tuur, teisel võistlusel oli parim Kati Riidak, kolmandal Alisa Kitsas. Järgmised kaks etappi võitis taas Riidak, ent kolmel viimasel võistlusel sai konkurentidest jagu Potisepp. Tema pidi viimastele võitudele vaatamata rahulduma teise koha karikaga, kuna Riidak libises kahe punktiga eest. Kolmas oli sarja mullu võitnud Kutser.

Neljarattaveoliste autode masinaklassis alustas hooaega võiduga Virgo Arge, kes juba järgmisel etapil pidi tunnistama Allan Kiviselja ning kolmandal etapil Rainer Pariku paremust. Siis sekkus otsustavalt Helmet Palm, noppides kodurajal Raplas peetud võistluselt esikohapunktid. Palm võitis hooajal kokku kolm sõitu nagu ka Virgo Arge.

Sarja kokkuvõttes kuulus esikoht Palmile nelja punktilise eduga Arge ees. Saarlane seevastu kogus 10 punkti enam, kui kolmandana Hepa Cup karika pihku saanud Allan Kiviselg.

Sel hooajal sõideti neljal korral Rapla kardirajal, korra Audru ringrajal, korra ka Kehtnas, Märjamaal ja Ridalas. Sarja organisaatorid loodavad, et tänavune talv toob piisavalt külma, et mõne etapi saaks korraldada ka järvejääl või lumerajal. 2009. aasta Hepa karikavõistluste avaetapp viiakse eeldatavalt aga läbi Põltsamaa krossirajal juba tänavu detsembris.

Hepa karikavõistluste peakorraldaja Helmet Palm avaldas rahulolu, et lõppenud hooajal kuulus korraliku talve puudumisele vaatamata punktiarvestusse erineva raskusastmega võistlusi erinevatel radadel. "Sari oli lapseohtu, aga minu hinnangul saime hakkama," lausus ta.