07. oktoober 2008 2:24
Loe kommentaare (1)
Allan Popovi stiilinäide. Foto: Rando Aav

Rapla kardirajal sõideti pühapäeval rahvasprinti

5. oktoobril sõideti Raplas rahvasprindi karikavõistluste ning Hepa karikasarja viimane etapp. Võistlusel, mille korraldajaks MTÜ Rapla Kardirada, osales seitsmes arvestusklassis kokku 65 sõitjat.

Parima tulemuse sai kirja neljarattaveoliste autode klassis võistelnud Helmet Palm. Teise kohaga lõpetas sõidu Alex Raadik, kolmas oli Virgo Arge. Kõik kolm sõitsid Mitsubishi Lanceril. Subaru Imprezal võistelnud meestest oli edukaim Arsi Tupits, kes oli kokkuvõttes kuues.

13 võistlejaga masinaklassis võiduni jõudnud Palm märkis, et teda üllatas Raadiku kiirus. "Uskusin, et ta sõidab kiiresti. Aga kokkuvõttes oli see väga hea sõit tema kohta," rääkis Palm.

Kardetud konkurent Ranno Bundsen oli sel korral seitsmes. Helmet Palmi hinnangul Rapla kardirada valgalasele väga ei istu: "Talle ei ole millegipärast Rapla eriti meeldinud, kuigi kui mälu ei peta, on ta ka seal võitnud."

Klassis 2WD-B oli edukaim Ago Onton. Avavoorus oli Onton küll neljas, kuid teise ja kolmanda vooru ta võitis ning kindlustas sellega klassivõidu autol BMW M3 kihutanud Gert Aasmäe ja Enn Kasari ees. Kasari tegi sõidu kaasa Ontoni Mazdaga.

Kohad neljandast kaheksandani kuulusid seevastu jällegi "bemmidel" kihutanud meestele.

Klassis 2WD-A ehk kuni 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga autode arvestusklassis osutus taaskord parimaks Veiko Veldemann. Teise tulemuse sai kirja Esko Viirg, kolmas oli Kert Kärbo.

Viie naise omavahelises mõõduvõtus oli kiireim Sirje Potisepp Nissan Sunnyl. Avavoorus konkurenti edestanud Kati Riidak oli kokkuvõttes teine ning Kristin Kutser kolmas. Oma nimepäeval autoga Peugeot 206 S16 võistelnud Inger Tuur pidi leppima viimase kohaga.

Kui Rapla kardirajal on tänavu korduvalt võidutsenud Rain Pruul, siis seekordsel võistlusel jäi hiidlasele esikoht püüdmatuks. Sõidu võitis Marko Eespakk. Kolmandana mahutas end poodiumile Marko Kukuškin.

Kaherattaveolisi sportautosid oli seekord stardis kuus. Esikoha saavutas Citroenil võistelnud Allan Popov, kes võistlusväliselt võttis paariks ringiks enese kõrvale istuma ka Helmet Palmi. 4WD klassi võitja märkis pärast noore piloodi autost väljumist, et äsjane kogemus väikesest sportautost oli suurepärane.

Klassis 2WD sport saavutas teise koha Sten Oja, kolmas oli Erkki Jürgenson.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses osales samuti kuus võistlejat. Neli parimat kohta noppisid Hondal sõitnud poisid. Võidu napsas konkurentide eest Martin Kutser, teine oli Oliver Vilms ja kolmas Oliver Heinsoo.

Pärast võistlussõitude lõppu tegid publikule demonstratsioonsõitu sportklassi võistlusautod. Nelja-ringilise sõidu võitis Ladal kihutanud Sten Oja, kes sai endale valida parima stardipositsiooni esireas.