Toomas Lõhmus: Väga super, et katus terveks jäi!

Havamaa pakkus publikule nauditava vaatemängu

Meistrisarja liider säästis autot Vasalemma etapiks

Superkrossi etapp toimub Tääksi asemel Põltsamaal

Superkrossi sarja eelviimane etapp toimub Tääksis

14. septembril toimus Põltsamaal superkrossi karikasarja 11. etapp. Suvist Piiroja krossirada olid saanud proovida vaid kuu aega tagasi rallikrossi etapil samas võistelnud sõitjad, teistele oli rada uus.

2007. aastal avas superkross Põltsamaa krossiraja, kui seal sõideti talvine etapp. 2008. aastal oli superkross sealsamas tagasi, et proovida rada ka suvistes oludes.

Rallikrossi etapiga võrreldes läks rada kohati kergelt rööpasse. Raja omanikeringi kuuluv Hillar Kalam märkis, et rööbaste tekkimine on tingitud erinevatest rehvireeglitest: "Rallikrossis on osades klassides täiesti slick-rehvide kohustus."

Noored A võistlusklassis noppis tänavu esimese võidu Andre Kurg (Lada Samara). Teiseks tuli publikule põnevat vaatemängu pakkunud Grete Männikus (Lada Samara) ja kolmandaks Janno Ligur (Lada Samara).

Kõige õnnetumalt läks see sõit Joel Alliksaarele, kelle VW Golf paiskus esimeses poolfinaalis neljandal ringil üle katuse. Hommikustes ajasõitudes keeras oma auto kummuli ka Toomas Lõhmus, kes küll finaalsõitu pääses, kuid oli selle sunnitud tehnilise rikke tõttu kuuendal ringil katkestama.

Noored B klassis kinkis Sander Palmiste (VW Golf) Janno Õisile (Honda Civic) esikoha viimasel ringil, kui tema auto finaalsõidus üles ütles. Teiseks tuli Sander Roosimaa (VW Golf), kes ei saanud ühtegi poolfinaali lõetatatud, sest tema autol purunes käigukast ja see vajas vahetamist. Peakohtunik tuli Roosimaale niipalju vastu, et kaasvõistlejate nõusolekul muudeti ka võistluste ajakava ja tõsteti selle võistlusklassi finaalsõit kõige lõppu - kõik selleks, et Roosimaa saaks rajale naasta. Kolmanda kohaga lõpetas Põltsamaa etapi sel aastal superkrossiga tegelema hakanud Tanel Tepandi (VAZ 2108), kellele see oli esimeseks korraks poodiumile pääseda.

Esirattaveoliste autode klassis pusisid kogu võistluspäeva esikoha eest Rainer Schultz (VAZ 2108) ja Sten Karuks (VAZ 2108). Lõpuks suutis Schultz 0,9 sekundiga Karuksit edestada. Kolmandale kohale sõitis end Kaido Orav (VW Golf).

Tagarattaveoliste autode arvestuses ei andnud teistele võidulootust Kevo Kärp (VAZ 2101), kes haaras liidrikoha ja suutis konkurente edestada kõigis olulistes sõitudes. Teiseks tuli Kalmer Vaht (VAZ 2101) ja kolmandana ületas finaalsõidus finišijoone Ainar Arula (VAZ 2105).

Vabaklassis saavutas võidu Silver Havamaa (Honda Civic Type-R). Teisele ja kolmandale kohale pidasid tulise lahingu Rommi Pukk (BMW 318) ja Sten Oja (VAZ 2108). Pukk suutis lähimat konkurenti otsustavas sõidus edestada 0,5 sekundiga.

Havamaa kommenteeris: "Soovin tänada superkrossi korraldajaid ja Põltsamaa super raja eestvedajaid! Tänu sellistele meestele on meil üldse võimalik võistelda."

Hillar Kalam lausus võistluse lõppedes, et raja omanikena aidati sarja korraldajal rada võistluseks ette valmistada. "Kõik sujus ja läks väga ladusalt. Usun, et peale minu on ka tesed rahul. Emotsioonid on positiivsed."

Superkrossi karikasarja viimane etapp toimub 5. oktoobril Taali krossirajal.