60-nda Poola ralli võit läks Miguel Camposele

Bruno Thiry hakkab Goodyeari rehve testima

Miguel Campos võitis ralli Armindo Araujo ees

Simon Jean-Joseph võitis Elpa ralli Bruno Thiry ees

Miguel Campos.
Kuuekümnes Poola ralli oli üks huvitavamaid Euroopa MV rallisid. Stardist alates käis tõsine lahing poodiumi kõrgeimale astmele, kui võistlejaid lahutasid üksteisest vaid mõned sekundid. Avapäeval liidripositsiooni haaranud Miguel Campos võitis ralli napi eduga Bruno Thiry ees.

Miguel Camposel Peugeot Total Silver meeskonnast oli ainult 5,6 edu päeva esimesele katsele minnes. Ta läbis 9,96 kilomeetrise kümnenda katse ajaga 4:46,0, kuid Bruno Thiry sai aja 4:45,3 ja vähendas sellega vahet 4,9 sekundile. Thiry võitis ka üheteistkümnenda katse ja sellega vähenes kaotus liidrile veelgi (3,9 sekundit).

Kaheteistkümnes katse tekitas pilootide hulgas segadust, kui rajalegendis ilmnesid vead. Võistlejad kaotasid aega segadusega, mida see põhjustas. FIA esindaja otsustas kiiresti selle katse ära jätta, mille tegelikult võitis Campos kahe sekundiilise eduga belglase ees.

Kolmeteistkümnes kiiruskatse oli 2,31 kilomeetrine publikukatse Klodzkos. Jällegi näitas Thiry oma kogemusi ja võitis sellega tagasi 2,3 sekundit portugallasega võrreldes ja nüüd oli nende vahe 1,6 sekundit.

Campos võttis ennast kokku ja 14 katsel võitis ta belglast 1,3 sekundiga, seega 5 katset ennem lõppu oli ta edu 2,9 sekundit.

Võitlus kolmanda koha pärast muutus samuti põnevaks. Peugeot'l kihutav venelane Jevgeny Vasin vähendas esimese kahe katsega Tomasz Czopikuga vahet 20,9 sekundile. Ligi seitse sekundit võttis Itera meeskonna piloot tagasi kaheteistkümnendal katsel ja ta oli äärmiselt pettunud kui kuulis, et see katse katkestati. Czopik oli paarisrajal kolmas, edestades venelast 1,9 sekundiliga, aga 14-ndal katsel vähendas Vasin vahet veelgi ning nüüd oli ta tõsiselt poolakale kandadele astumas, sest vahe oli ainult 3,1 sekundit.

Absoluudi viiendat kohta hoidis N-rühma Mitsubishil võistelnud Sebastian Fryce, olles 14,1 sekundit ees oma meeskonnakaaslasest Michal Bebenekist.

Päeva esimesel hooldusel otsustas Campos muuta auto seadeid. "Ma panen tagasi eilsed seaded, sest lisakatsed on libedamad kui ma arvasin. See on tõsiselt fantastiline ralli... suurepärane pealtvaatajatele, aga nii väikesed vahed ei ole südamele head - minu oma jätab pidevalt lööke vahele," ütles ta naerdes.

Bruno Thiry ei olnud samuti rahul päeva avakatsetega ja veetis pika aja inseneridega rääkides, et mida ette võtta.

Czopik alistus faktile, et Vasinil on parem auto. "Päeva teisel katsel kaotasin palju aega, kuid mu Subaru on ainult 99-aasta mudel ja ma ei saa vastu 206 WRC-le".