10. juuni 2007 7:31
Loe kommentaare (1)

Urmo Aava noorte rallisprindi viies etapp peeti Tartus

Joosep Laiksoo jahib sprindisarjas klassivõitu

Laupäeval, 9. juunil toimus Tartu lauluväljaku territooriumil Urmo Aava noorte rallisprindi viies osavõistlus, millest võttis neljas arvestusklassis osa ühtekokku 53 sõitjat.

Klassis J16, kus osales 23 kuni 16-aastast noort, saavutas tänavu neljanda võidu Markus Abram (Honda Civic). Teise kohaga lõpetas võistluse Rein Koch (Mitsubishi Colt) ja kolmas oli Tony Võsur (Honda Civic).

Kuni 18-aastaste vanuserühmas osutusid edukaks sarja senised liidrid. Teise järjestikuse etapivõidu noppis Joosep Laiksoo (Peugeot 206). Sel hooajal kolm noortesprindi etappi võitnud Rivo Vähi (VW Golf) oli teine ja Rait Vakrõõm (Opel Astra) kolmas.

Klassis V16, kus noorvõistlejad panid oma oskused proovile spetsiaalautodel, jõudis tänavu teistkordselt võiduni Citroenil võistelnud Siim Plangi. Kohad teisest neljandani jagasid omavahel samuti Citroenidel võistelnud noored. Teise tulemusega lõpetas seekordse etapi avavoorus nobedaim olnud Karl Kruuda kolmandaks platseerunud Martin Kanguri ees. Sander Pärn sel korral poodiumile ei pääsenud, olles kolme vooru kokkuvõttes neljas.

V18 klassis saavutas etapivõidu kõigis kolmes sõiduvoorus parimat aega näidanud Tiit Rattasep (Honda Civic Type-R). Esmakordselt VW Golfil võistelnud Otto Täht oli teine ja Rauno Orupõld kolmas. Sarja liider Kristen Kelement katkestas võistluse avavoorus.