Kehtnas peetud sprindi võistlustrass lammutas autosid

Rallisprindi teisel etapil saavutas võidu Priit Saluri

Helmut Uusmägi jahib sprindisarjas meistritiitlit

Ott Tänak alistas konkurendid mõlemal sprindietapil

Pärnu ringrajal läbi viidud Eesti rallisprindi meistrivõistluste kolmandal etapil saavutas esikoha Priit Saluri. Päev varem alistas Mitsubishi Lanceril kihutanud tartlane konkurendid Kehtna sprindil.

29. aprillil toimunud Pärnu rallisprindil saavutas neljarattaveoliste autode arvestusklassis võidu Priit Saluri (Mitsubishi Lancer Evo 9). Teise tulemuse sai kaheksa osavõtjaga arvestusklassis kirja Ago Ahu (Subaru Impreza), edestades kolmandana võistluse lõpetanud Marko Virkojat (Mitsubishi Lancer Evo 8).

"Jälle probleemid," nentis Ahu, kel tuli tänavu teistkordselt konkurendile alla vanduda. "Autol on midagi käiguvahetus-süsteemiga lahti. Ei lülita käike nagu mina tahan. Näiteks kolmandas voorus läks viienda pealt neljandat pannes teine sisse. Olen rahul, et viga välja tuli enne rallit."

"Algul tundus Saluri aeg ületamatu, aga leidsin kiiruse teises voorus. Sekundiga võitsin! Ta ütles, et ega väga rohkem varu võtta pole," lisas Ahu rahulolevalt.

Sama stsenaariumi järgi, nagu 4WD klassis, kulges ka 2WD klassi parimate sõit. Taaskord võitis esikoha Ott Tänak (Renault Clio), edestades Marko Kasepõldu (Lada Samara).

"Ma ei tea, kuhu tal kiire on," muigas Kasepõld pärast võistlust. "Ott on lihtsalt nii kiire ja on arenenud rohkem," märkis ta.

Raplamaa võistlejale endale tuli teine koht aga üllatusena. "Kõik läks hästi. Ise Kehtnas arvasin, et olen viie-kuue parema hulgas ja täna niisamuti. Super tulemus nädalavahetuse kohta. Uskumatu," rõõmustas Kasepõld.

2WD ERK klassis, kus osales 17 sõitjat, saavutas võidu Margus Pihlak (Alfa Romeo 156). Teise tulemuse sai kirja Silver Havamaa (Honda Civic Type-R) ja kolmas oli Erko Eriste (Lada Samara).

Kuni 16-aastaste noorte arvestusklassis jõudis võiduni Sander Pärn (Citroen C2 R2). Tänavu kõik etapid võitnud noorvõistleja kinnitas, et on tulemusega väga rahul.

"Olen mõlema võistluspäevaga väga rahul. Auto tunnetus läheb järjest paremaks," ütles Pärn. Äsjase etapi tulemuse kohta lisas ta, et rahuldust pakkus eelkõige raja läbimise aeg: "Sai aegu isegi 4WD masinatega võrreldud."

Teise koha saavutas J16 klassis Martin Kangur (Citroen C2 R2) ja kolmas oli Karl Kruuda (Citroen C2 R2).

Klassis J18 osutus Pärnu ringrajal võitmatuks Kaspar Koitla. Hondal võistelnud tallinlasele oli see samuti tänavu juba kolmas etapivõit. Teise kohaga lõpetas asfaldietapi Ronald Reisin (Alfa Romeo 156), kolmas oli Tiit Rattasep (Honda Civic Type-R).

Veoautosid oli sel korral rajal kaks. Võidu saavutas Helmut Uusmägi, olles parem Kalju Parkerist.

Eesti rallisprindi meistrivõistlsute neljas etapp sõidetakse 26. mail Narvas.