Euroopa autokrossi meistrisarjas võimutses sakslane

Euroopa autokrossi meistrisarjas uus võistlusklass

Mario Karuse tuleb Varstus veokaga starti

Tatarlased valitsevad Euroopa autokrossi

Lätlased puhusid NEZ-sarjale elu sisse

Venemaa bagisõitja hukkus autoõnnetuses

Krossisõitja mängis lapsepõlves filmis

Euroopa autokrossi meistrivõistlustel sai peaaegu võimatuga hakkama sakslane Helmut Wild. Ta võitis klassis Division 1 kõik etapid, kus osales, ning loomulikult krooniti suure ülekaaluga Euroopa meistriks.

Euroopa meistrivõistlused autokrossis klassidele Division 1, 3 ja 3a koosnes 12 etapist, millest küll teine osavõistlus Slovakkias ära jäi. Division ühes võistlevad sõiduautod, nimede Division 3 ja Division 3a taha peituvad sõiduautomootoriga bagid.

Meistrisari oli taas jagatud kaheks "poolajaks" – mõlemasse kuulus 6 etappi, millest arvesse läks 5 paremat. Division 1 klassi meistriks kroonitud Helmut Wild võitis "esimesel poolajal" kõik reaalselt toimunud 5 etappi ning jätkas 4 võiduga "teisel poolajal". Kahel viimasel etapil võis sakslane võistlust juba rajaservalt jälgida, sest 180 punkti tagasid kindla võidu. Teiseks tulnud venelane Aleksandr Kvašnin kogus 142 punkti ja kolmandaks paigutunud tšehh Ladislav Brozek 121.

Viiendana kanti protokolli leedulane Paulius Pleskovas (110 punkti) ja kuuendana lätlane Aldis Zebergs (99). Leedulane tõusis kahel etapil poodiumi teisele astmele ja oli veel kaks korda kolmas. Lätlane, kes varem ka EM-medalile jõudnud, käis korra pjedestaali teisel ja korra kolmandal platsil.

Automarkidest ka: Wild sõitis Volkswagen Polo Turbol, Pleskovas Ford Pumal, Zebergs Toyota Corollal. Autokrossis kasutatud automargid olid kõik vanad tuttavad – Ford Escortist ja Volkswagen Golfist kuni Renault Clioni. Autofriikidele pakkus ilmselt huvi vaid kahel etapil osalenud ungarlane Tamas Karai, kelle sõiduriistaks oli Proton Satria. Ka see aparaat liikus kiiresti edasi – kodurajal toimunud etapi lõpetas ungarlane teisena.

Bagidel võimutsesid tshehhid. Division kolmes teenisid kolmikvõidu Petr Bartos, Roman Kerka ja Jaroslav Hosek. Division 3a arvestuses olid parimad Petr Turek, Ladislav Hanak ja Vit Nosalek.

Division 3a klassis olnuks lööki ka eestlastel, kui vaid rahalised võimalused lubaksid kõikidel etappidel osaleda. Vanad tuttavad, lätlased Janis Boks, Guntis Klavins ja Armands Hofelds, platseerusid kokkuvõttes vastavalt 9., 20. ja 23. kohale, kuigi ei osalenud kaugeltki mitte kõikidel etappidel. Vaid Bauskas võistelnud Siim Kaur sai kokkuvõttes 35. koha.

Statistika huvides olgu märgitud, et kuni 600 cm³ bagidel heitlesid Euroopa parima tiitlile ehk Euraca Cup sarjas ka juuniorid. Kolmest etapist koosnenud võistlusel, kus mõni erand välja arvatuna, võistlesid peamiselt tshehhid, teenisid Tšehhi Vabariiki esindanud noored ka kolmikvõidu: Zdenek Antony, Marek Sekanina, Tomas Pospisilik. Krossimeestele hirmuks ja teadmiseks olgu lisatud asjaolu, et viienda koha selles sarjas võitis tütarlaps Ungarist - Martina Beki.

Euroopa meistrisarjas peetakse arvestust ka "rahvuste karikale". Punktide liitmisel osutus edukaimaks Tšehhi, järgnesid Saksamaa ja Venemaa. Lätlased jäid viiendaks, kusjuures neljanda koha kaotasid nad Šveitsile viimasel etapil. Leedukad olid seitsmendad, eestlased Siim Kauri poolt Bauskas teenitud 7 punktiga 16. kohal.