Loe kommentaare (27)

Valitsev krossimeister Karuse võitis avaetapi Taalis

Taalis antakse start rallikrossi meistrivõistlustele

Tuleval nädalal peetakse Taalis mitu krossivõistlust

2005. aastal Priit Vadi ees Eesti rallikrossi meistrivõistlused ERK klassis võitnud Mario Karuse alustas tänavust hooaega võidukalt, saavutades 20. mail Taalis peetud avaetapil klassivõidu.

Laupäeval peeti Pärnumaal Taali krossirajal Eesti meistrivõistluste esimene etapp rallikrossis. Klassis ERK, kus mõõtu võttis kuus sõitjat, jõudis võiduni Ladal kihutanud krossimeister Mario Karuse. Valgalane oli kiireim kahes eelsõidus ning võitis ka finaalsõidu, olles napilt parem Hondal võistelnud Margus Tammojast. Kolmanda koha saavutas Ameriico Jõffert (BMW 318).

ERK standard klassis osutus parimaks Martin Saar (VW Golf), teine oli Alar Hunt (Lada Samara) ning kolmas Toomas Kasenurm (VW Golf).

Noorteklassis käis rajal kokku kaheksa võistlejat. Neist kõige õnnetumalt läks Taavi Piipuul, kelle Lada Samara paiskus A-finaali viiendal ringil kummuli. Auto katusele keeranud noor saarlane tunnistas, et tegu oli sõiduveaga.

"Rada oli mulle selles suhtes keeruline, et autol olid amordid läbi ja see rappus nii palju, et viskas käike välja. Pidin ühe käega roolima ja teise käega käigukangi hoidma," selgitas Piipuu. "See etapp oli uus süsteem kasutusel. Võistlejad läbisegi igast klassist võrdsete aegadega pandi ühte sõitu, mis oli natuke harjumatu," lisas ta.

Tänavuse hooaja avaetapi võitis noorteklassis kindlalt Sten Oja Lada Samaral. Teise koha saavutas Kristjan Heamäe (VW Golf) ja kolmanda Ott Kevvai (VAZ 2108).