Piirdeaia lõhkunud ratta tõttu sai vigastada kaks inimest

Suvine sprindihooaeg saab laupäeval alguse Narvas

Sprindi meistrisari jätkub tuleva kuu algul Narvas

Slava Popov Mitsubishi Lanceril. Foto: Rando Aav
Laupäeval, 6. mail sõideti Narva linnas viies rahvusvaheline rallisprint. Neljanda etapina Eesti meistrivõistluste arvestusse kuulunud võidusõidul sai tulemuse kirja ühtekokku 41 võistlejat.

Klassis 4WD jõudis võiduni Slava Popov (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes mullu pidi Narvas tunnistama tiimikaaslase Priit Saluri paremust. A-rühma võistlusautol kihutanud Ekström rallitiimi piloot näitas kahes voorus parimat aega ning kindlustas sellega klassivõidu enne viimast sõitu. Ühtlasi sai Slava Popov teisest voorust kirja päeva parima aja.

4WD klassis saavutas asfaldil peetud sprindietapil teise koha Margus Murakas, kes käis rajal hiljuti valminud A-rühma Mitsubishi Lancer Evo seitsmel. Samal autol võistelnud Jaanus Murakas oli kolmas. Narvas 2004. aastal võidutsenud Gunnar Tammel tuli tänavu leppida neljanda kohaga.

Klassis 2WD jõudis võiduni kahes sõidus parimat aega näidanud Arvo Ojaperv (Nissan Almera). Teise kohaga lõpetas võistluse Marko Kasepõld (Lada Samara), kes oli kiireim kolmandas voorus. Esirattaveolistel autodel sõitnud konkurentide järel kuulus kolmas poodiumikoht Toyota Starletil võistelnud saarlasele Lembit Soele.

Lada VFTS-il väga jõulist ja vaatemängulist sõitu näidanud Margus Metstak pidi kokkuvõttes leppima kaheksanda kohaga, jäädes alla ka samal autol võistelnud Timo Kasesalule.

Kõige agressiivsemalt kihutas Narva tänavail Silvo Viitanen, kelle roolida oli tagarattaveoline Volvo S40. Soomlasele tagasid sõiduoskus ja ülivõimas võistlusauto esikoha klassis 2WD ERK. Kuigi kolmandas sõiduvoorus Mario Karuse (VAZ 2108) liidrit edestas, sellest võiduks ei piisanud ning nii lõpetas valgalane etapi teise kohaga Asso Ojandu (VAZ 2108) ees. Neljas oli Margus Jamnes (Lada Samara) ja viies klassi noorim võistleja Denes Truu (Honda Civic).

E2 ralliliiga arvestuses jõudis võiduni Taivo Jaansoo (Nissan Sunny GTi), kellele võis trumbid kätte mängida teises voorus auto lõhkunud Andrus Vahi katkestamine. Avavoorust sai Taivo Jaansoo kirja alles viienda aja, kuid kolmas sõit õnnestus tal samal autol sõitnud Peter Looritsa ees võita. Kolmanda kohaga lõpetas Narva rallisprindi 2WD E2 klassis Toomas Sepp (VW Golf). Ainsana Moskvitšil võistelnud Andres Olvik lõpetas sprindivõistluse seitsmenda kohaga.

Kuni 16-aastaste klassis J16 võitis kaks vooru ja saavutas võidu Roland Murakas (Toyota Yaris), kellest viimases sõidus oli 1,6 sekundi jagu kiirem kokkuvõttes teiseks tulnud Martin Kangur (Ford Fiesta). Kolmanda tulemuse sai kirja Karl Kruuda (Ford Fiesta).

Oluliselt konkurentsitihedam oli vanema vanuserühma võistlusklass J18, kus omavahel võttis mõõtu seitse noort. Avavoorus näitas parimat aega Nissan Sunnyl sõitnud Kaspar Koitla, teises sõidus oli kiireim Honda Civicul kihutanud Martin Kiil. Nii selgus kuni 18-aastaste parim alles viimases sõiduvoorus, kus oma paremuse suutis maksma panna Koitla, edestades saarlast vaid 0,7 sekundiga. Duelli pidanud konkurentide järel saavutas kolmanda koha Renault Cliol võistelnud tartlane Hendrik Kers.

Ralliklassi veoautodel kihutas kolm meest, kes lõpetasid võistluse järjestuses: Marco Lee, Helmut Uusmägi, Ants Kristall. Krossiautodel võistelnuist jõudsid esikolmikusse vastavalt Argo Allik, Mait Mäesaar ja Mikk Mäesaar.

Võistluse korraldustoimkonna juht Peeter Silde märkis, et võistluselt jäid üldiselt head muljed. "Organisatoorseid miinused oli, kuid kokkuvõttes pidasid ka sõitjad üritust üheks paremaks sprindiürituseks," sõnas Silde.

"Tänan kõiki osavõtjaid ja kohtumiseni tuleval aastal," edastas korraldaja oma tänusõnad ja eelinfo tuleval aastal peetava Narva rallisprindi kohta. "Niipalju saan juba öelda, et siis on start hotelli eest."

Kes oli 2WD arvestuses kiireim?

Peeter Silde võttis vaevaks analüüsida kaherattaveolistel autodel võistelnud osavõtjate kiirusi. "Tegin väikese analüüsi 2WD kõige kiirema sõitja selgitamiseks kahe vooru aegade liitmisel," lausus Silde, lisades, et punktiarvestuslikud tulemused ei peegelda sõitjate tegelikku kiiruslikku paremust.

"Mõtlemisainet on. Kui tegemist on Eesti meistrivõistluste etapiga, peaks rajal peaks selguma kiireim," sõnas Silde. "Noored on vanadele kanna peale astunud, kui aegu võrrelda. Võitis Ojaperv, kes aegade põhjal jäi viiendaks. Kasepõld tegi väga hea sõidu ja võib öelda, et ta on kõva tegija Eesti mastaabis."

Järgmisel hooajal loodavad Narva rallisprindi korraldajad võistlust täiendada neljanda vooruga. "See oleks eestotsa meestele, finaal. Et loeksid ikkagi sekundid ja oleks näha, kes punktist A punkti B kõige kiiremini liikuda suudab. Et ei loobutaks kolmandast sõidust."