Helmet Palm ja Manivald Kasepõld võitsid Koerus

Roland Murakas: Esimene katsevõit ja poodiumikoht!

Koeru rahvarallile registreerunud ligi poolsada osavõtjat

Koeru rahvaralli tuleb sõitjaile ja publikule atraktiivne

Koerus sõidetakse tuleval kuul taas rahvarallit

Võitjapaari võistlusauto. Foto: Mihkel Mändla
Tänavuse hooaja esimese rahvaralli võitsid Mitsubishi Lanceril võistelnud Helmet Palm ja Manivald Kasepõld. Lähimaid konkurente edestasid mehed Koeru ümbruses peetud sõidul 18 sekundiga.

18. veebruaril Järvamaal sõidetud rahvaralli "Koeru talv 2006" võitsid Helmet Palm - Manivald Kasepõld (Mitsubishi Lancer Evo 8). Üldarvestuse teise kohaga lõpetasid ralli Alari Kupri - Andreas Muru (Subaru Impreza).

Absoluutarvestuse kolmas koht kuulus sõidu lõppedes kuni 18-aastaste klassis võistelnud rallipaarile Taavi Kivistik - Taavi Riit (Opel Astra). J18 klassi parimad kaotasid kümne läbitud katse kokkuvõttes esikoha võitnud sõitjaile 36,4 sekundit.

Rivo Vähi - Margus Ojaots (VW Golf) saavutasid absoluutarvestuses neljanda ning J18 klassis teise koha. J18 klassi kolmandad olid ralli üheksandana lõpetanud Kaspar Koitla - Andres Koitla (Lada Samara).

J16 klassis tulid tänavuse rahvaralli hooaja avaetapi võitjaiks Sander Pärn - Martin Järveoja (Ford Fiesta). Kuni 16-aastaste arvestuses sai teise tulemuse kirja esmakordselt rahvarallit sõitnud Otto Täht. Koos Mati Katteliga Ford Fiestal kihutanud noormees jäi klubikaaslasele alla ühe minuti ja 6,9 sekundiga. Kolmanda aja said J16 klassis kirja Roland Murakas - Urmas Künstler (Toyota Yaris).

2WDa klassis võidutsesid seekord Ennor Lugna - Reyo Tippi (Peugeot 206), olles kokkuvõttes absoluutarvestuse viiendal kohal. Mati Kutser - Reimo Aas (Lada Samara) jäid klassivõitjaile alla 23,5 sekundiga, ent ligi 20-sekundiline edu lähimate jälitajate ees tagas teise koha. Üldarvestuses kümnendale positsioonile platseerunud ekipaaž Neeme-Lennart Tullus - Margus Uusoja (VW Golf) saavutas 2WDa klassis kolmanda koha.

Rünno Ubinhain - Riho Teinveld (Nissan Sunny) saavutasid võidu 2WDb arvestuses. Teise tulemuse said kirja Andrus Kluge - Valmar Moritz (Toyota Celica) ning kolmanda Margus Kluge - Tarmo Vachtel (Nissan Sunny GTI).

Naisteklassis saavutasid võidu Viktoria Pavel - Avo Remmel (VW Passat). Maila Vaher - Karita Kivi (VW Golf) lõpetasid sõidu teise ning Inger Tuur - Indrek Tuur (VW Golf) kolmanda kohaga.

Moskvitšide arvestuses läks võit väga head kiirust näidanud ekipaažile
Tauno Aarma - Eero Neuhaus (IZ 412). Teisele kohale tulnud rallipaari Taivo Sisas - Marek Mäekivi (AZLK 2140) edestasid klassivõitjad 52,3 sekundiga. Kolmanda tulemuse välja võidelnud Janno Sepp - Meigo Vene (IZ 412-05) jäid klassivõitjaile alla enam kui poolteise minutiga.

Masinaklassis "Lada" kuulus võit autol VAZ 2106 sõitnud Ott Nootrele ja Klen Valtingule ning parim Volgal võistelnud ekipaaž oli Jan Õunaste - Jarno Talve (GAZ 24).

Vabaklassis edestasid Taavi Kõrge - Jaanus Treffner (Volvo 242) rivaale Joel Kuljust - Tarvi Triiki (Škoda 120 L) seitsme ja poole minutiga.

Talvise rahvaralli lõpetas kokku 66 ekipaaži. Alustas sõitu 91 võistluspaari, neist diskvalifitseeriti 22.