Rando Aav
29. detsember 2005 0:07
Loe kommentaare (1)

Tänavune hooaeg kujunes JR Racing Team'ile edukaks

JR Racing Team'i asutajad Jaan Mölder seenior ja Riivo Pappel. Foto: Rando AavJR Racingu ridades võistelnud Riivo Pappel tuli meistriks autorallis ja rallisprindis, Jaan Mölder saavutas meistritiitli N-rühmas ning rallisprindis jõudsid medaliteni Martin Kiil ja Kaspar Koitla.

"Sel ralliaastal oli palju õnne ja ebaõnne, kuid lõpuks saatis meid edu," jäi rallisõitja Jaan Mölder hooajaga rahule. "Aasta jääb meelde kui esimene tõsine võidusõiduaasta, kus läksime võistlustele selgete võidumõtetega. Tänan kõiki sponsoreid ja fänne toetuse eest!"

Tuleval hooajal osaleb 18-aastane eestlane, kes tänavu sai võistluskogemust kolmelt MM-rallilt, JWRC-sarjas. "Järgmisel aastal üritame jõuda rahvusvahelisele tasemele ja seal vaikselt samasuguse taktikaga kõrgemale tõusta," kinnitas Mölder.

Kui Jaan Mölderil õnnestus 2005. aastal võita Eesti autoralli meistrivõistlused klassis N3, siis viimast hooaega sõitnud Riivo Pappel tuli Eesti meistriks F2 arvestuses (klassid N1+N2+A4+A5). Samuti tegi Pappel ajalugu, tulles viiendat aastat järjest kuldmedalile rallisprindis 2WD ralli klassis.

16-aastasel Martin Kiilil õnnestus rallisprindis aga võita pronksmedal kuni 18-aastaste arvestuses. "Noorteralli pronks libises käest ja sprindis ei oleks Rainer Ausist ega Ott Tänakust nagunii jagu saanud," lausus Kiil. "Järgmisel aastal võtan jälle sprindist osa ja proovin sõita suurtel rallidel," lisas saarlane.

JR Racingu ridades võistelnud Kaspar Koitla lõpetades Eesti meistrivõistlused rallisprindis J16 klassis hõbemedaliga.

Eesti Autospordi Liidu poolt aasta parimaks ralliklubiks tunnistatud JR Racing Team'i tänusõnad kuuluvad hooaja lõpul toetajatele ja sponsoritele. Suurimad abilised olid: Silberauto, Onistar, CF&S, Stokker, Ramirent, Sportland, Sign Systems, Peegelauto, Mobil, Alexela, Marivari, Frans Maas, Tampe, Kaeser, Esteve, Esso, triobet.com, motorsport.ee ja rally.ee autospordiajakiri.