Margus Murakas - Raul Markus võitsid Paide ralli

Paide rallile registreerus 72 ekipaaži

Algab Paide ralli teemaline luulekonkurss

Rainer Aus loodab Paide rallilt suurt punktisaaki

Margus Murakas. Foto: Mihkel Mändla
26. ja 27. augustil sõidetavat Paide rallit alustasid tempokalt Margus Murakas - Raul Markus. Ainsana WRC-autol võistlev rallipaar võitis neljast kiiruskatsest kolm ning lõpetas avapäeva esikohal.

Kesk-Eestis peetaval Eesti autoralli meistrivõistluste etapil sõideti esimesel võistluspäeval neli kiiruskatset, neist kaks Paide linnas. Kolm esimest katset võitsid Margus Murakas - Raul Markus (Toyota Corolla WRC), neljandal katsel andsid nad 8 sekundit konkurentide vastu tagasi ning said kirja üldarvestuse 23. aja. Nelja katse kokkuvõttes jäi A6 klassis võistlevate meeste eduks lähimate jälitajate Priit Saluri - Indrek Lepa (Mitsubishi Lancer Evo 5) ees 4,5 sekundit.

Absoluutarvestuse ja A6 klassi kolmandal kohal lõpetas Järvamaal peetava võistluse avapäeva ühe katsevõidu saavutanud ekipaaž Slava Popov - Talis Perosti (Mitsubishi Lancer Evo 6), jäädes liiderpaarile alla 5,1 sekundiga.

E10 klassis võistlevad Ago Ahu - Kalle Ahu (Mitsubishi Lancer Evo 3) püsisid samas tempos N-rühma kiireimatega. Päeva kokkuvõttes kuulus rahvuslikus masinaklassis sõitvaile vendadele absoluutarvestuse neljas koht. N3 klassis osalevad Aleksander Dorossinski - Aleksandr Kornilov (Subaru Impreza Spec C) jäid Ahudele alla pooleteist sekundiga.

Absoluutarvestuse kuuenda ja N-rühma teise kohaga lõpetasid avapäeva soomlased Kari Ali-Rantala - Petri Vihavainen (Mitsubishi Lancer Evo 7), kolmandad olid Jaan Mölder - Tõnu Vunn (Mitsubishi Lancer Evo 8), kelle edu Subarul võistlevate konkurentide Aleksander Käo ja Riho Luige ees enne teist võistluspäeva vaid 0,2 sekundiline.

Esikümnesse mahtusid veel Gunnar Tamm - Kalev Kuzmin (Subaru Impreza WRX) ja Kert Uus - Aare Ojamäe (Mitsubishi Lancer Evo 7).

A5 klassis edestasid konkurente Riivo Pappel - Urmas Roosimaa (Honda Civic Type-R), klassis N2 olid kiireimad Aigar Pärs - Jaak Moks (Honda Civic Type-R).

Rahvuslike masinaklasside (E7, E8, E9) parimad olid 18,71 katsekilomeetri läbimise järel Kristo Puusepp - Külvar Mand (Toyota Starlet), Rainer Aus - Toomas Kasak (Lada VFTS) ja Alar Tatrik - Avo Kivinukk (Ford Escort RS 2000).

Veokate arvestuses olid kiireimad Jaan Mölder seenior - Sven Põder (GAZ 51), kes võitsid kolm kiiruskatset. Viimasel linnakatsel jäi JR Racingu rallipaar 0,2 sekundiga alla ekipaažile Jaanus Ligur - Aivar Kender (GAZ 51A).

Alustas võistlust 69 rallipaari, neist esimesel päeval katkestas võistluse tehniliste rikete tõttu kolm. Ajaline karistus määrati samuti kolmele ekipaažile, neist kõige suurema trahvi (40 sekundit) said avakatsel teist aega näidanud Martin Rauam - Kristo Kraag.