Jaanus Murakas jätkas rahvarallil võitudeseeriat

Uno Aava: Enne rallit on alati ärevus hinges

Laupäeval toimub Harjumaa teedel rahvaralli

Murakas ennustab Raudroosi rahvarallil pingelist võistlust

SK Raudroos korraldab juunis rahvaralli

Jaanus Murakas - Arvo Arula Mitsubishil. Foto: Urmas Kirsipuu
11. juunil peetud rahvaralli "Raudroos 2005" võitsid Jaanus Murakas - Arvo Arula. Sarja liidrid võitsid kümnest katsest seitse ning kindlustasid Autolehe karikavõistluste esikohta kolmanda etapivõiduga.

Harjumaal sõidetud Eesti noorteralli ja Autolehe karikavõistluste kolmas ning Moskvich Liiga karikavõistluste neljas etapp lõppes Mitsubishi Lanceril võistleva rallipaari Jaanus Murakas - Arvo Arula võiduga. Lähimaid konkurente Helmet Palmi ja Kajar Vallet (Mitsubishi Lancer Evo 8) edestasid võitjad kokkuvõttes 19,7 sekundiga.

Üldarvestuse ja 4WD klassi kolmanda tulemuse said kirja Henry Ots - Üllar Helde (Subaru Impreza WRX STI). Saarlased kaotasid sarja liidritele 59,5 sekundiga.

Absoluutarvestuse neljas koht libises käest 4WD klassi neljandana lõpetanud Virgo Argel ja Riho Kallusel (Subaru Impreza), kuna neid edestas 2,1 sekundiga 2WDb klassis võistelnud rallipaar Jan Õunaste - Jarno Talve (Nissan Sunny). Parim kaherattaveolisel autol sõitnud ekipaaž jäi võitjapaarile alla ühe minuti ja 6,9 sekundiga.

Kuuenda kohaga lõpetasid ralli J18 klassis võistelnud Rainer Aus - Ain Rajas (Lada VFTS). Noorteralli meistrivõistluste arvestuses maksimumpunktid kogunud Jaanimäe RT ekipaažil kogunes kaotust ralli võitjapaarile üks minut 13,6 sekundit.

Absoluutarvestuse seitsmes, kaheksas ja üheksas koht kuulusid neljarattaveolistel autodel sõitnud rallipaaridele, vastavalt Tarmo Silt - Kaupo Kukk (Subaru Impreza WRX), Mihkel Vaks - Andrus Uudmäe (Mitsubishi Lancer Evo 7) ja Andrus Kluge - Valmar Moritz (Subaru Impreza GT).

2WDa klassi võidu saavutasid Raudroosi rahvarallil Ivo Tšetõrkin - Lauri Sepp (Škoda Fabia), olles poole minuti jagu kiiremad teiseks tulnud Andrus Vahist ja Renee Reinust (Lada Samara). 2WDa klassi kolmandad olid Kristo Subi - Hanno Tamtik (Toyota Corolla GTi).

Kui kuni 18-aastaste noorte arvestuses oli liider püüdmatult eest libisenud ning teise koha saavutanud Kristjan Laskar - Helmut Laskar (VW Golf) ning end kolmandaks sõitnud Hendrik Kers - Toomas Männisalu (Peugeot 205 GTi) olid üldarvestuses alles vastavalt 28. ja 32 kohal, siis nooremas vanuseklassis suutis neist kiiremat sõitu teha nii mõnigi ekipaaž.

J16 klassi võit läks Taavi Kivistikule ja Janno Kivistikule. Opel Astral sõitnud rallipaar lõpetas võistluse üldarvestuse 13-nda kohaga. Kokkuvõttes 23. kohal lõpetanud Sander Pärn - Ken Järveoja jäid klassivõitjaile alla 46,6 sekundiga, ent edestasid kolmandaks tulnud tiimikaaslasi Rihard Tootsi - Riko Muttikut 0,4 sekundiga.

Soomest konkurentsi pakkuma tulnud Santeri Jokinen - Saku Jokinen (Toyota Starlet) ning Aki Vatanen - Pentti Tiainen (VW Golf) olid vasvatalt neljas ja kuues.

Naistearvestuses saavutasid võidu Sirje Potisepp - Kairi Tina (Nissan Micra), olles 38,9 sekundi võrra kiiremad teiseks tulnud Viktoria Pavelist ja Annika Saukasest (Audi Coupe). Kolmanda kohaga lõpetasid võistluse Inger Tuur - Indrek Tuur (VW Golf), kes kaotasid klassivõitjaile ühe minutiga.

45 osavõtjaga Moskvich Liiga arvestuses olid parimad Tauno Aarma - Einar Sildveer (IZ 412). Tihedas konkurentsis saavutasid 5 sekundilise kaotusega teise koha Kaljo Sadam - Guido Kask (AZLK 2140). Kolmanda tulemuse said kirja Taivo Sisas - Marek Mäekivi (AZLK 2140), kes jäid klassivõitjaile alla 8,3 sekundiga. Lõpuni jõudis 34 Moskvitši.

Alustas Raudroosi rahvarallit 132 ekipaaži, neist finišeerus 94.