Selgusid Igamehe rallisprindi karikasarja parimad

Jaanimäe Ringi karikavõistlused lõppesid Raplas

Rain Kõnnusaar sihib Igamehe rallisprindilt võitu

Nädalavahetusel sõidetakse Raplas rahvasprinti

Jaanus Murakas Mitsubishi Lanceril. Foto: Margus Almers
31. oktoobril Rapla kardirajal peetud rahvasprindi võistlusega lõppes kuue-etapiline Igamehe rallisprindi karikavõistluste hooaeg. "Üldiselt võib hooajaga rahule jääda," kinnitas sarja eestvedaja Jüri Roost.

SK Raudroos korraldusel toimunud Igamehe rallisprindi karikasarja viimane etapp sõideti 31. oktoobril Rapla kardirajal.

Neljarattveoliste autode arvestuses võitis Raplas toimunud asfaldietapi Jaanus Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 7). Kontosse lisandusid 20 punkti ning hooaja kokkuvõttes 90 punkti noppinud Murakas võttis 4WD klassivõidu.

"Kolm esimest kohta olid lahtised viimase etapi hommikuni," märkis võidu üle rõõmustanud Murakas. "Kui Pärnus toimunud võistlusel kurika puutest tingitud ebaõnne ei oleks olnud, võinuks juba hooaja keskel rahulikumalt võtta. Taalis mul vedas, jeeli-jeeli sain finaali ja seal võitsin."

Teise koha sai Rapla võistlusel Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8), ning kolmanda Jüri Rist (Mitsubishi Lancer Evo 7). Finaalsõitu pääsenud Lembit Nõlvak (Mitsubishi Lancer Evo 7) sel korral poodiumile ei mahtunud. "Olen pettunud. Startisin vale käiguga," ütles Nõlvak. "Võib öelda, et kaotasin sarja võidu 0,7 sekundiga..."

Lembit Nõlvak tuli hooaja kokkuvõttes karikasarjas 4WD klassis 78 punktiga kolmandale kohale. Teise kohaga lõpetas sprindiaasta Margus Remmak, kes kogus 84 punkti.

Vabaklassis võitis Rapla kardirajal toimunud võistluse Helmet Palm, teiseks tuli Ander Tenno (Mazda MX-5) ning kolmandaks Kalle Kask (BMW 325).

2WD-V klassis võttis neljanda etapivõidu Rain Kõnnusaar (VW Golf) ning kindlustas 94 punktiga Igamehe karikasarjas klassivõidu. Teise koha saavutas Raplas Koit Repnau (VW Golf) ning kolmanda Hanno Raiend (VW Golf). Finaalsõitu jõudnud Andrus Vahi (Lada Samara) küll poodiumile ei pääsenud, ent hooaja kokkuvõttes kuulub talle 77 punktiga teine koht Kristo Subi ees.

Klassis 2WD-S Rapla võistlusel ja hooaja kokkuvõttes võtis Aigar Pärs (Honda Civis Type-R) Jaan Kollo (Hoinda Civic Type-R) ees. Pärs kogus 92 ning Kollo 72 punkti. Karikavõistluste kolmas koht kuulub Andres Reitelile.

Naistearvestuses võidutses taas Alisa Kitsas (Toyota Celica), kellele neljas etapivõit tagas ka sarjavõidu (96 punkti). Kui teine ja kolmas olid Raplas vastavalt Sirje Potisepp (Nissan Micra) ja Viktoria Pavel (Audi 80), siis üldkokkuvõttes oli järjestus vastupidine - viiel etapil võistelnud Pavel sai kirja 86 ja Potisepp 74 punkti. Neljas ja viies olid nii Raplas kui kokkuvõttes Kairi Tina (Nissan Micra) ja Katri Põlluste (Honda Civic CRX).

Moskvich Liiga arvestuses võitis Rapla rahvasprindi Andres Käsper (IZ 412 IE) Kaljo Sadama (AZLK 2140) ja Maidu Lempu (IZ 412 IE) ees. Sprindihooaja kokkuvõttes osutus kiireimaks Lempu (86 punkti). Teise koha saavutas 74 punkti kogunud Käsper, kes edestas Sadamat vaid ühe punktiga.