Jaanimäe Ringi karikavõistlused lõppesid Raplas

Selgusid Igamehe rallisprindi karikasarja parimad

Rain Kõnnusaar sihib Igamehe rallisprindilt võitu

Nädalavahetusel sõidetakse Raplas rahvasprinti

Rainer Aus Lada VFTS-il. Foto: Tõnu Kits
Jaanimäe Ringi noorte rallisprindi karikavõistlustele tõmmati joon alla 30. oktoobril, kui Rapla kardirajal peeti hooaja viimane, seitsmes etapp. Mõõtu võeti traditsiooniliselt neljas võistlusklassis.

Kuni 16-aastaste klassis oli neljandat võistlust järjest kiireim Sulev Haamer, kes Jaanimäe Ringi karikavõistluste hooaja kahel esimesel osavõistlusel kaasa ei teinud. Kakskümmend lisapunkti viimaselt etapilt tõstsid Hyundai Lantral kihutanud Kose noormehe aasta kokkuvõttes esikohale.

"Asfaldil tunnen end kindlamalt ja sõit tuli ilma vigadeta välja," selgitas Haamer edu põhjust. "Et hooaja arvestuses võita, pidin tulema vähemalt teiseks, läks tsiba paremini."

J16 klassi teise kohaga tuli Raplas leppida Henri Pihelil ning kolmandaga Romet Tsirnal.

J18 klassis enne Rapla sprinti karikavõistluste võidu kindlustanud Rainer Aus sel korral rajal ei käinud. Põnevusest aga puudu ei tulnud. Jaanus Käärik ja Kristjan Laskar (mõlemad VW Golfil), kes kruusaetappidel sõiduga väga hiilanud ei ole, võtsid koduselt asfaldirajalt vastavalt esimese ja teise koha.

"Mina olen oma sünnipäevaesitlusega rahul," märkis võistluspäeval 17-ndat sünnipäeva tähistanud Kristjan Laskar. "Rohkemat vast hetke võimalustega polekski osanud loota," lisas Ford Escort RS-il võistelnud Kaupo Kaljumetsa ees teiseks tulnud Rapla võistleja.

Oma šansid võidule mängis teistkordselt Raplas toimunud sprindivõistlusel maha Janno Nutov. Tõenäoliselt läks kahes sõiduvoorus tehtud piruett Honda CRX-il võistelnud noorele piloodile maksma ka karikavõistluste teise koha.

Vabaklassis saavutas võidu Rainer Aus (Lada VFTS), olles kokkuvõttes 0,2 sekundiga parem Lada Samaral kihutanud Kaspar Koitlast. "Seekord läks esikoht väga napilt käest ja tulemusega rahul olla ei saa. Oleksin suutnud esikoha võita aga auto käigukast oli katki ning läks iga vooruga aina hullemaks. Teine käik tuli pidevalt välja," ütles Kaspar Koitla.

V18 klassi kolmanda tulemuse sai kirja Nissan Sunnyl võistelnud Priit Ollino, kellel neist punktidest piisas, et võtta esikoht hooaja kokkuvõttes.

"Minul ja Priidul peaks punkte olema võrdselt, aga tal on võite ühe võrra rohkem. Mina seega teine ja Kaspar kolmas," märkis Rainer Aus. "Võit tuli sel korral aga tegelikult endalegi üllatusena," lisas 17-aastane piloot.

ZAZ-ide arvestuses võttis Rapla kardirajal võidu Rauno Orupõld, hooaja kokkuvõttes osutus parimaks Kristen Kelement.