Škoda ralli võitsid Priit Saluri ja Indrek Lepp

Kaspars Šimkus võitis Škoda rallilt auhinnaauto

Škoda rallit juhib Nõlvak 0,1 sekundiga Dorossinski ees

Nõlvak ja Rauam lõpetasid avapäeva võrdse ajaga

Škoda ralli avakatsel tegi kiireimat sõitu Lembit Nõlvak

Paides algab rahvusvaheline Škoda ralli

Priit Saluri. Foto: Villu Teearu
10. ja 11. septembril Kesk-Eestis toimunud rahvusvahelisel Škoda autorallil võitsid oma esimese rallivõidu Priit Saluri - Indrek Lepp. "Mul on niipalju ebaõnne olnud, et see võit on vääriline tasu," ütles rallivõitja.

Škoda autoralli peeti kahel päeval. Kolmeteistkümnest kiiruskatsest kogupikkusega 110,67 kilomeetrit koosnenud võistlus algas 10. septembril Paides, kui võistlejad läbisid neli kiiruskatset.

Eesti meistrivõistluste kuues etapp A- ja N-rühma ning viies etapp E-rühma ja veoautode võistlusklasside arvestuses lõppes A-rühma Mitsubishil sõitnud Ekström rallitiimi võistlejate Priit Saluri ja Indrek Lepa võiduga.

"Siiani on mu parim tulemus 2003. aasta Paide autorallilt. Tundub, et Paide on mulle õnnelik koht," sõnas Saluri. "Mul on niipalju ebaõnne olnud, et nüüd sai see ehk tasutud," jäi esmakordse rallivõidu saavutanud tartlane võistlusega igati rahule.

Autoga sel korral probleeme ei olnud ning Saluri kiitis mehaanikuid: "Vaid ralli pikimal katsel Matsimäel läks mootor kuumaks, aga ülejäänud oli ok. Mehaanikud hirmsa töö ära teinud!"

Esimese kiiruskatse võitnud Lembit Nõlvak - Margus Bollverk lõpetasid avapäeva ajaga 9 minutit 36,9 sekundit. Sama aja said kirja Martin Rauam - Peeter Poom (Subaru Impreza). Vähem kui sekundi kaugusele jäid Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 5).

Põnevust jagus ka ralli teise võistluspäeva, mil sõideti üheksa kiiruskatset. Viimasele katsele läksid ralli liidritena N-rühma Subaru Imprezal võistelnud Aleksandr Dorossinski - Dmitri Balin 2,1 sekundilise eduga tartlaste ees. Venemaa ekipaaž sai aga kirja tulemuse 6 minutit 39,9 sekundit, eestlased seevastu 6:30,8 ning nii jäi võit Eestisse.

Škoda ralli võitsid Priit Saluri - Indrek Lepp. Absuluutarvestuse teise koha ja N-rühma võidu said kirja Andrei Žigunov ja Igor Ter-Oganesjants. Esikoht läks venelastel käest 3,4 sekundiga. Dorossinski - Balin saavutasid kolmanda koha 7 sekundilise kaotusega võitjapaarile.