Pühapäeval võõrustas Est-Ring superkrossi autosid

Superkrossi punktiseis pärast 2004. a 8. etappi

Pühapäeval saab näha superkrossi võidusõitu

Superkrossis stardib gaasitoitega auto

Pühapäeval, 25. juulil, sõideti Pärnu lähedal Audrus Est-Ringil superkrossi kaheksas etapp. Kokku oli startijaid nelikümmend ja see oli selle aasta osavõtjate rohkeim superkrossi etapp. Noorim osavõtja oli vaid üheksa aastane.

Noori oli superkrossi kaheksandale etapile tulnud kümme, kusjuures noorim osavõtja oli vaid üheksa aastane. Kübaratrikiga sai hakkama Egon Kaur (VAZ 2109), kes võitis nii kontrollsõidu kui ka mõlemad finaalid. Teise koha sai Tauri Jürioja (VAZ 2101) ja kolmanda pjedestaalikohaga pidi leppima Martin Saar (VAZ 2105).

Esisillaveoliste autode klassis startis samuti kümme superkrossi autot. Nii Toomas Sirg (VW Golf) kui ka Toomas Kasenurm (VW Golf) said finaalidest kirja esimese ja teise koha, kuid võitjaks tunnistati seekord Kasenurm, sest punktide võrdsuse korral saab määravaks viimane finaalsõit. Kolmanda koha hõivas Margus Tammoja (Ford Escort).

2WD tagaveoliste klassi stardinimekiri oli samuti tavatult pikk, sest üheksat tagasillaveolist autot sel aastal ühel etapil sarjas veel startinud ei ole. Klassi võitis Asmo Aulik (Opel Ascona B). Paikuse mees Ameriico Jõffert (VAZ 2105) oli teine ja kolmandaks tuli Aivo Stern (Toyota Corolla).

Vabaklassi kihutamise võitis Priit Vadi (Honda Civic), kes võitis kontrollsõidu ning samuti mõlemad finaalsõidud. Eelmisel superkrossi ringrajaetapi kiireim Tiit Rattasep (VAZ 21083) pidi seekord leppima teise kohaga. Kolmanda kohaga lõpetas Toomas Sirg (VW Golf).

Superfinaali, kuhu pääseb iga klassi kaks parimat, võitis Toomas Kasenurm. Priit Vadi lõpetas teisena ja Margus Tammoja sai kolmanda koha.

Publikule palju pakkuv oli ka mehaanikute sõit, mille võitis Raivo Aulik. Ove Link oli teine ja Ove Pärtelson kolmas.