Autolehe karikavõistluste punktiseis rahvarallis pärast 2004. a 2. etappi

Margus Remmak: See oli mul üks rajumaid väljasõite

Margus Remmak tahab startida piiritagustel rallidel

Margus Remmak valmistub rallietapiks homsel treeningul

Margus Remmak - Urmas Roosimaa Mitsubishi Lanceril. Foto: Villu Teearu
29. mail sõidetud Pärnu rahvaralli võitsid Mitsubishi Lanceril kihutanud Margus Remmak ja Urmas Roosimaa. Jaanus Murakas - Margus Murakas saavutasid teise ning Andres Kask - Margus Laasik kolmanda koha.

Autolehe karikavõistluste ja noorteralli meistrivõistluste teise etapina kavas olnud rahvarallil tegid kiireimat sõitu Margus Remmak - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes saavutasid pingelises võistluses rallipaari Jaanus Murakas - Margus Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 7) ees võidu 16,5 sekundiga. Nii absoluutarvestuse kui 4WD klassi kolmanda tulemuse sai kirja koos Margus Laasikuga võistelnud Andres Kask (Subaru Impreza). Tartlaste kaotus liidrile jäi üheksa sõidetud kiiruskatse järel 40,5 sekundile.

"See oli hea ralli," märkis Margus Remmak pärast võistluse lõppu. Vaatamata sellele, et mitmed osavõtjad võistluse hellitavalt šikaaniralliks ristisid ning linnakatse ärajäämise üle nurisesid, oli ralli võitja hinnangul leitud parimad lahendused.

"Arvan, et see oli parim lahendus. Škikaanide puudumise tõttu läinuks kiirus rahvaralli jaoks liiga suureks," märkis Remmak, kellel kogemust ka sportrallidelt. "Minul küll negatiivseid emotsioone ei ole. Tagantjärele vaadates tundub, et korraldaja tegi linnakatse ärajätmisega õige otsuse. See olnuks liiga privaat-territooriumil majade ja suvilate vahel. Ei usu, et keegi oleks aeda sisse pannud, aga elanikke oleks see häirinud küll."

Jaanus Murakase ja Andres Kasega esikohaheitlust pidanud Margus Remmak sõnas, et on tulemusega igati rahul. "Ilm oli ilus, auto toimis, koostöö Urmasega sujus - kõik klappis. See tuli võibolla üllatusena, et Kask on väga palju arenenud ja märksa kiiremaks läinud."

Pärnumaal toimunud rahvaralli esimesed seitse kohta hõivasid absoluutarvestuses 4WD klassi autodel kihutanud rallipaarid. Üldarvestuse kaheksas koht ning klassivõit läks kirja J18 klassis võistelnud Rainer Ausile ja Simo Koskinenile. Lada VFTS-il kihutanud ekipaaž kaotas ralli võitjale 2 minutit ja 50 sekundit.

2WDb klassi võidu saavutas Nissan Sunnyl võistelnud rallipaar Silver Kütt - Ardo Antoni 3,5 sekundilise eduga Seatil sõitnud Kalju Holzbergi ja Madis Holzbergi ees. Kolmanda tulemuse said Jan Õunaste - Jarno Talve (Nissan Sunny).

Üldarvestuse kolmeteistkümnendana lõpetasid võistluse Janek Minkovski - Kalvo Kalmu (Lada Samara). Aeg 27 minutit 36,4 sekundit tagas Navaka Racingu rallipaarile 2WDa klassi võidu VW Golfil kihutanud tiimikaaslaste Olavi Puki ja Tarvo Saare ees.

Hendrik Kers ja Toomas Männisalu (Peugeot 205 GTI) olid parimad J16 klassis, Viktoria Pavel ja Avo Remmel (Audi Coupe) võitsid naistearvestuses.

Et rahvaralli Pärnu Suvi 2004 oli Moskvich Liiga karikavõistluste kolmas etapp, käis tõsine mõõduvõtt ka Moskvitšide klassis. Kahelt viimaselt kiiruskatselt väikese segaduse tõttu sõitjad enam adekvaatseid tulemusi kirja ei saanud, ent lõpptulemusi see esikolmiku osas ei mõjutanud.

Kiireimad olid saarlased Maidu Lempu ja Andres Käsper. Enam kui kahekümne sekundi kaugusele jäid teise koha saavutanud Hanno Vajakas - Janek Tammemäe. Ligi pool minutit kaotust klassivõitjale andis kolmanda koha ekipaažile Kaljo Sadam - Mait Mättik.

Startis spordiklubi Navaka Racingu korraldatud rahvarallil 124 rallipaari, neist finišisse jõudis 96.