| Kas Sami Pajari võit Eesti MM-rallil tuli üllatusena? |
|
|
|
|
|
|
| |
Noort kreeklast trahviti Paide rallil 6000 euroga
 |
| Loe lisaks |
|
|
 |
Constantinos Philippedes sai oma eksimuste tõttu äsjasel Paide rallil kaela rahatrahvi. Žürii määras Kreeka rallisõitjale tuvastatud rikkumiste eest tuhande eurose trahvi ning n-ö edasilükatud trahvi summas 5000 eurot.
Läti litsentsiga Prospeed rallitalli ridades võistlev Constantinos Philippedes osales Paide rallil teist aastat järjest. Nagu mullu, oli 15-aastase kreeklase roolida Ford Fiesta Rally4. Läinud aastal rallidebüüdi teinud Philippedes on võistelnud Lätis, Soomes ja Eestis. Äsjane Paide ralli oli talle kolmandaks korraks võidu sõita siinsetel teedel.
Nagu varasematelgi rallidel Eestis, võistles Constantinos Philippedes Paides koos oma isa Yorgo Philippedesega. Tänavu istus kreeklase kõrval paaril rallil ka iirlane Liam Callaghan, kuid pärast maikuus Kuramaa ralli neljandal kiiruskatsel aset leidnud õnnetust on järgnevail rallidel noormehe kõrval taas istunud tema isa.
Paide rallil määras žürii kreeklastele rahatrahvi. Tuvastati, et nad sõitsid lisakatsega 1/3 ja 5/8 tutvumisel vastassuunas. Lisaks juhtis Constantinos Philippedes tutvumise ajal autot, omamata selleks juhtimisõigust.
Vastavalt Eesti autoralli võistlusmäärusele otsustas žürii määrata meeskonnale nr 20 Constantinos Philippedes - Yorgo Philippedes rahatrahvi summas 1000 eurot ning edasilükatud rahatrahvi summas 5000 eurot. Teise trahvi kohaldamine lükatakse edasi tingimusel, et meeskond ei riku 2026. aasta Eesti autoralli meistrivõistluste raames juhtimisõigusega seotud reegleid. Kui meeskond rikub reegleid, siis edasilükatud trahv rakendub koheselt.
Žürii esitas võistlejatele jälgimissüsteemi RallyLynx andmed, mis kinnitasid, et auto nr 20 sõitis neljapäeval, 20. augustil rajaga tutvumise ajal ligikaudu 760 meetrit lisakatsel 5/8 vastassuunas ning hiljem ligikaudu 513 meetrit lisakatsel 1/3 vastassuunas. Lisaks toimus lisakatsele 5/8 sisenemine lisakatse keskelt, mitte läbi lisakatse stardi.
Meeskond tunnistas eksimust lisakatsel 1/3, kus nad tõepoolest tagurdasid. Lisakatse 5/8 eksimusest ei olnud meeskond enda sõnul teadlik, kuid pärast jälgimissüsteemi andmetega tutvumist tunnistasid ka seda eksimust. Sõitjad selgitasid, et tõenäoliselt oli tegemist eksimusega, mis tehti tutvumismarsruudi koostamisel, seejuures märkamata, et valitud marsruut kattus osaliselt lisakatsega 5/8.
Ärakuulamise käigus tuvastas žürii, et rajaga tutvumise ajal juhtis tutvumisautot Constantinos Philippedes, kes on alaealine ning kellel puudub sõiduki juhtimisõigus. Kaardilugeja kinnitas, et rajaga tutvumise ajal juhtis autot meeskonna sõitja. Kreeklased väitsid, et nad ei olnud teadlikud sellest, et Eestis ei või juhtimisõiguseta alaealine eriloa alusel võistlev sõitja rajaga tutvumise ajal sõidukit juhtida. Nende sõnul olid nad teadlikud, et Soomes ei ole selline tegevus lubatud, kuid Lätis on, mistõttu eeldasid nad, et Eestis kehtib samasugune kord nagu Lätis.
Eesti Autospordi Liidu rallikomitee poolt võistlejale väljastatud eriluba ei anna juhtimisõiguseta alaealisele õigust juhtida sõidukit rajaga tutvumisel ega ralli ülesõitudel.
|
|
|
|