Põneva lõpuga Rapla ralli võitsid Priit Koik ja Silver Simm

«Rapla ralli läks hästi, mõlemad Popovid finišis!»

Avapäeva lõpetasid liidrikohal Timmu Kõrge ja Arro Vahtra

Kristers Cimdiņš võistleb autoga, millega kunagi noppis võite Siim Plangi

Rapla ralli stardirivi avavad Ken Torn ja Jakko Viilo

Rapla rallile on registreerunud üle poolesaja võistluspaari

Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp sõideti Harju- ja Raplamaa teedel. Reedel oli kavas neli ja laupäeval kaheksa kiiruskatset, millest erinevatel põhjustel kaks tühistati.

Teist võistluspäeva alustasid liidritena Timmu Kõrge - Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer Evo 10), kelle võistlusautol tuli avakatsel turbolõdvik lahti, misjärel nad kaotasid aega ja kukkusid kuuendaks. Katsevõidu võtsid Urmo Aava - Janno Siitan (Subaru Impreza WRX STI), kuid liidriks tõusid lätlased Emils Blūms - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes suutsid seda positsiooni hoida peaaegu võistluse lõpuni. Alates kuuendast katsest asus marulist tempot tegema möödunud aastase Rapla ralli võitja Priit Koik, koos Silver Simmiga (Škoda Fabia Rally2 evo). Eestlased võitsid kuus kiiruskatset järjest ja võitsid lõpuks ralli vaid 0,2 sekundilise paremusega.

"Tulime tegelikult n-ö nautima seda rallit ja võidu kaitsmist plaanis ei olnud, kuigi loomulikult mõtlesime sellest;" rääkis Priit Koik. Meie äpardused said alguse juba teisel katsel, kui ei saanud stardist minema ja jäime sinna 23 sekundiks seisma. Täna sõitsime esimesel katsel teelt välja ja küljega vastu puud, kuid õnneks polnud auto vigastused suured ja saime jätkata. Kaotasime ka seal aega ja pidime kaks korda endale n-ö restarti tegema ning uuesti kaotatud sekundeid püüdma hakkama. Viimase katse alguses oli plaan teha nii perfektne sõit,. Kus sai, seal võtsime riske. Loomulikult olid mõned vead sees, millega rahul pole, kuid lõppkokkuvõttes ma arvan ma pingutasin oma maksimumi lähedal ja andsin endast nii palju, kui ma suutsin."

Eestlaste järel lõpetasid üldarvestuse teisel kohal lätlased Blūms - Pūķis, kellele aga kuulus esikoht EMV5 arvestuses. Rapla ralli kolmanda koha ja EMV2 arvestuse teisel kohal lõpetasid võistluse koduteedel sõitnud Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Škoda Fabia R5). Kaotust kogunes neil võitjatele lõpuks 10,3 sekundit. Kasari tunnistas, et tegu polnud lihtsa võistlusega. "Ööl vastu laupäeva oli -4 kraadi, hommikul -2. Auto aknad olid härmas! Meenutas pigem hilissügisest Saaremaa rallit," ütles ta. Neil tuli ette ka eksimus, kus auto libises teelt välja.

Absoluutarvestuses jäid esimesena poodiumilt välja Allan Popov - Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo 9), kellele aga kuulus teine koht neljarattaveoliste N4 ja E12 klassi autode koondarvestuses EMV5. Sama klassi kolmandad olid hommikul turboprobleemi tõttu aega kaotanud Kõrge ja Vahtra.

EMV3 arvestuses, kus sõidetakse neljaveoliste Rally3 autodega, võtsid võidu poolakad Jakub Matulka - Daniel Dymurski (Ford Fiesta Rally3). Nende edu esimest korda Rally3 võistlusautol sõitnud võistluspaari Esmar-Arnold Unt - Raiko Lille ees oli 5 minutit ja 14,6 sekundit. Rohkem sõitjaid EMV3 arvestuses rallit ei lõpetanud.

EMV4 arvestuses, kus sõidetakse kaherattaveoliste R2, Rally4, Rally5 ja kuni 2-liitrise mootorimahuga A-rühma autodega, olid parimad Karl-Markus Sei - Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4). Nende edu võistluspaari Mark-Egert Tiits - Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4) ees oli 16,6 ja Kevin Lempu - Andre Rahumeel (Ford Fiesta Rally4) ees 17,8 sekundit.

"Eile õnnestus vahe sisse teha ja täna oli vaja pigem vormistada. Kuigi meil olid probleemid autoga, siis õnnestus see vahe säilitada ja võita. Ma arvan, et oli väga kihvt ralli, kus sain juurde kõvasti uusi kogemusi ja vajalikud punktid," rääkis Sei.

Estonian Junior Challenge arvestuse parimad olid Tiits -Pruul, kelle järel said teise koha Lempu - Rahumeel. Kolmanda koha said kuni 26aastastele rallisõitjatele mõeldud sarjas esimese stardi teinud Joosep Planken - Taavi Lassmann (Ford Fiesta Rally4). Kogu esikolmik mahtus 8,1 sekundi sisse.

Suurema osa kiiruskatseid võitsid tabeliliidrid Jaspar Vaher - Evelin Mitendorf (Ford Fiesta Rally4), kuid särava tulemuse nurjas üks avapäeval tehtud rumal viga, mille eest määrati neile 5minutiline ajakaristus. "Reede õhtul tegime tobeda vea, kui sisenesime kinnisesse parki ajavõtukontrollpunkti läbimata ning saime 5minutilise trahvi. Pärast seda oli selge, et oleme mängust väljas ja on võimalik heidelda vaid katsevõitude peale. Plaan oligi gaasi anda ja tempot tõsta," rääkis Vaher, kes marulist tempot tehes suutis ligemale minuti ajakaristusest tagasi sõita. "Saime hakkama sellega, et suutsime mõnel katsel isegi absoluutarvestuses kõrgetele kohtadele sõita. Kokkuvõtteks sujus ralli tegelikult hästi ja kiirus oli hea."

EMV6 arvestuses olid hooaja kolmanda ralli parimad Toomas Vask - Andrus Toom (BMW M3 E36). Rahvasuus BMWde klassi teine koht kuulus 14,3 sekundilise kaotusega Argo Kuutokile ja Vallo Pleesile (BMW M3 E36). Kolmandad olid Markus Abram - Rasmus Vesiloo (BMW M3 E36), kes kaotasid võitjatele ligi poolteist minutit.

EMV7 arvestuse (masinaklassid R3, A7, N3, E10 1600-2000) võidukarikad viisid koju Joonas Palmisto - Jan Nõlvak (Volkswagen Golf 2). Nende edu samuti Volkswagen Golfil sõitnud rallipaari Sander-Erik Tiits - Fredi Kostikov ees oli 30,7 sekundit. Kolmanda tulemuse said kirja Karmo Salong - Tanel Vahter (Honda Civic Type-R).

EMV8 arvestuses, kuhu kuuluvad kuni 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga kaherattaveolised E9 klassi autod, tulid hoolimata tehnilistest probleemidest juba kolmandat korda sel hooajal võitjaiks Oskar Männamets - Holger Enok (Citroën C2 R2 Max). Meistrivõistluste arvestuses esikohal jätkavate meeste edu teise tulemusega ralli lõpetanud ekipaži Madis Moor - Mihkel Reimal (BMW 316i) ees oli 47,1 sekundit. Priit Guljajev - Gerdi Guljajev (Nissan Sunny) kolmandatena kaotasid klassivõitjaile 3 minutit 38,8 sekundit.

EMV Lada klassis sai üle Rapla ralli lõpupoodiumi sõita kolm võistluspaari. Parimad olid Sander Klaus - Martin Udusalu (VAZ 2105). Hooaja esimese klassivõidu võtnud meeste järel said 2.25,9 kaotusega teise koha Einar Visnapuu - Anti Kaljumäe (Lada VAZ 2105) ja kolmandad olid 2.48,5 kaotusega Erkki Visnapuu - Veiko Vares (Lada VAZ 2105).

Veoautode klassis olid parimad Tarmo Silt - Raido Loel (GAZ 51). Võitjatele kõva lahingu andnud Martin Kio - Toomas Tisson (GAZ 51) pidid sel korral veel konkurentide 17,8 sekundilist paremust tunnistama. Kolmanda kohaga lõpetasid ralli selles klassis Rainer Tuberik - Raido Vetesina (GAZ 51).

Terminal Oil - Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 20.-21. juulil sõidetava Estonia ralliga.