Rallilegend222 supersprindi parimad poodiumil. Foto: Margus Kirs

Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge

Rallilegend222: Joel Tammeka istub oma vana Lada VFTSi rooli

MM-sarjast unistav Jaspar Vaher on kõigil rallidel võitnud

Ühe pere kolm põlvkonda laupäevasel võistlusel stardis

Saarlased on supersprindil sportklassides favoriidid

Rallilegend222: autoralli maailmameister istub BMW rooli

Kahe nädala pärast on LaitseRallyPark legendide päralt

Laupäeval LaitseRallyPark'is toimunud Rallylegend222 supersprindil võidutses Timmu Kõrge, kes finaalsõidus edestas Robert Virvest poolteise sekundiga.

1. oktoobril peetud sprindivõistluse võitis 4WD sport klassis Timmu Kõrge (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes edestas rivaale kõigis kolmes voorus. Raik-Karl Aarma (Mitsubishi Lancer Evo 7) oli teine ja Vaiko Samm (Subaru Impreza WRX STi) kolmas.

2WD sport klassis saavutas esikoha Robert Virves (BMW M3 E36). 1,25 sekundit kaotas talle teise tulemuse kirja saanud Jaspar Vaher (Ford Fiesta Rally4), kolmas oli Raigo Vilbiks (Honda Civic Type-R).

Kuni 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste tänavasõiduautode klassis olid kolm paremat: Janek Luik (BMW 316), Raido Seppel (BMW 316) ja Aivo Täpsi (VAZ 2101). Võimsama mootoriga tänavasõiduautode masinaklassis 2WD 3500 võitis 2,25 km pikkusel rajal peetud supersprindi Tony Schwarztein (Honda Civic), teine oli Mirkko Matikainen (Honda Civic Type-R) ja kolmas Mirek Matikainen (Honda Civic Type-R).

Neljarattaveoliste tänavasõiduautode klassis teenis pääsu finaalsõitu välja Lembit Nõlvak (Audi S1). 4WD klassis mahtusid kolme sekka veel Urmo Kaasik (Subaru Impreza STI) ja Martin Vaga (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Nende viie masinaklassi võitjad said võimaluse LaitseRallyPark'i Ladaga osaleda finaalsõidus, kus selgitati välja Rallilegend222 supersprindi võitja. Sõidu võitis Timmu Kõrge ligi poolteise sekundilise eduga Robert Virvese ees. Kolmas oli Janek Luik, neljas Lembit Nõlvak. Tony Schwarzteini osaks jäi viimane koht, kuna ta keeras viimases kurvis auto liiga nina liiga sisse ja jäi raja pervele kinni - kaotust konkurentidele kogunes lõpuks poolteist minutit.

Timmu Kõrge sõnul võis finaalsõidus tema edu taga olla varasem Ladaga võistlemise kogemus. "Päris täisverd võidusõiduautosid praegu finaalis ei olnud, aga minu varasem kogemus Ladaga võis olla eeliseks küll. Viimati sõitsin Ladaga võidu 2018. aastal Saaremaa rallil," sõnas 34-aastane Saaremaa rallimees. "See on positiivne, et supersprindi kaks parimat kohta võtsid saarlased. See annab mandrimeestele mõtteainet," lisas ta.

Kuni 18-aastaste noorte masinaklassis sai võidukarika Rauno Juhkam (MG ZR) ja kuni 16-aastaste arvestuses võitis Kristian Hallikmägi (Honda Civic). Võistlusel osalesid ka SSV maastikusõidukid, kus seitsme osaleja hulgas teenisid poodiumikohad välja Toomas Veske, Lauri Soots ja Indrek Naar.