Kalle Rovanperä võitis Lapimaa ralli suure eduga

Priit Koik: Arctic rallil olid keerulised tingimused

Gregor Jeets võistleb Eesti, Läti ja Euroopa meistrisarjas

Rovanperä liider, Koik 16. kohal, Kaur ja Jeets katkestasid

Eestlased võistlevad sel nädalal Soomes talirallil

17.-18. jaanuaril Soomes peetud Arctic Lapland rallil saavutasid esikoha Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen, kes edestasid võistluse lõpuks lähimaid konkurente ligi kolme ja poole minutiga.

"Üldvõidu saavutamise üle oleme väga rõõmsad. Nii mina kui ka Jonne õppisime päris palju selle ralli käigus ja oleme nüüd paremini ettevalmistunud järgmisel nädalal toimuvaks Monte Carlo ralliks," kommenteeris Toyota Yaris WRC-autoga võistelnud Kalle Rovanperä.

Teise tulemusega lõpetasid kümnest kiiruskatsest koosnenud taliralli Teemu Asunmaa - Jani Salo (Škoda Fabia R5 EVO). Kolmanda koha said Eerik Pietarinen- Miikka Anttila (Škoda Fabia R5 EVO).

Eesti võistlejaist lõpetas Soome autoralli meistrivõistluste avaetapi kaks rallipaari. Masinaklassis SM1 (R5, Super 2000 ja FIN R 4WD autod) sõitnud Priit Koik - Uku-Alari Heldna (Ford Fiesta R5) finišeerisid absuluutarvestuse 17. kohal. SM1 klassis olid nad 11. positsioonil. Ralli üldvõitjaist jäid esmakordselt R5 autoga talvistel teedel kihutanud eestlased 12 minuti ja 11,2 sekundi kaugusele, klassivõitjaist Teemu Asunmaast ja Jani Salost lahutas neid sõidu lõpuks 8 minutit ja 43,6 sekundit.

Gregor Jeets - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2) võistlesid klassis SM3. Selles arvestuses võidutsenud rallipaarist Lauri Joona - Juha Lummaa (Ford Fiesta R2) jäid nad kokkuvõttes 21 minuti ja 53,8 sekundi kaugusele. SM3 klassis olid eestlased kümnendad, üldises pingereas kuulus nendele 57. koht.