21. oktoober 2018 20:45

Karl Martin Volver rallil teine, hooaja kokkuvõttes kolmas

Karl Martin Volveril seisab ees otsustav võistlus

19.-20. oktoobril Saksamaal sõidetud 3-Städte ralli lõpetasid Karl Martin Volver ja Marten Madissoo omas masinaklassis teise kohaga. Hooaja kokkuvõttes kuulus eestlastele ADAC Opel karikavõistlustel kolmas koht.

Nn Kolme Linna ralli avapäeva lõpetasid Karl Marin Volver - Marten Madissoo liidrikohal, ent teist võistluspäeva alustasid Opel Adamil sõitnud eestlased siiski teisena. Nimelt olid nad esimesel rallipäeval linnakatsel puudutanud rajatähist ja said selle eest 30-sekundilise ajakaristuse. Seega kaotasid nad liidrikoha hõivanud võistluspaarile Grégoire Munster - Louis Louka 22 sekundit. Seda vahet eestlased teisel päeval tagasi sõita ei suutnud ning nii kuulus neile ralli lõppedes Opel Rallye Cup arvestusklassis teine koht. Kaotust võitjaile oli 12 kiiruskatse kokkuvõttes 21,7 sekundit.

Grégoire Munster saavutas seega hooajal kolmanda võidu. 19-aastane Luxemburgist pärit noormees oli 23,7 sekundi sekundi jagu kiirem, kui karikasarja võidu varem kindlustanud 20-aastane rootslane Elias Lundberg, kes Karl Martin Volverist jäi sel korral 2 sekundi kaugusele.

Karl Martin Volver oli pettunud, et ajakaristus nurjas võimaliku võiduni jõudmise: "Ausõna, ma ei tea, mida me valesti tegime. Olin väga üllatunud, kui avastasin järgmisel hommikul, et olime trahvisekundeid saanud. Igatahes tegime head tööd ja lõpetasime Opeli karikasarja siiski päris hea tulemusega."

ADAC Opel Rallye Cup hooaja kokkuvõttes oli Volver kolmas. Enim punkte teenis kaheksalt kavas olnud etapilt Lundberg, kokku 282. Munster kogus 233 ja Volver 219 punkti.