16. juuni 2018 4:18

Viru ralli avapäeva lõpetas liidrina Georg Gross

15.-16. juunil sõidetava Eesti autoralli meistrivõistluste neljanda etapi, Grossi Toidukaubad Viru ralli avapäeva lõpetasid liidritena Ford Fiesta WRC võistlusautoga sõitvad Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Ralli avapäeval sõideti kaks kiiruskatset, kogupikkusega 14,15 km. 11,82 km pikkuse esimese kiiruskatse võtsid Viru ralli kahekordsed võitjad Georg Gross - Raigo Mõlder. Eestlastest jäid 5,9 sekundi kaugusele Valeri Gorban - Sergei Larens (Mini John Cooper WRC). Katse kolmanda aeja said kirja Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8), kes kaotasid katsevõitjaile 9,8 sekundit.

Avapäeva teine kiiruskatse sõideti Kunda linna tänavail. 2,33 km pikkuse linnakatse võitsid Gross - Mõlder, kes lõpetasid rallipäeva liidrikohal. Sõidetud kahe kiiruskatse järel kaotasid Gorban - Larens neile 6,1 sekundit.

"Meeskond on auto ralliks hästi ette valmistanud. Enda sõitu saab kindlasti parandada. Saime enne rallit ka veidi testida, kuid õige võistlus algab alles homme ja terve pikk päev on ees," kommenteeris Georg Gross.

Grossi Toidukaubad Viru ralli jätkub laupäeval, mil sõidetakse võidu seitsmel kiiruskatsel, mille üldpikkus 92,66 km. Esimene võistlusauto stardib teise võistluspäeva esimesele kiiruskatsele kell 10.15. Esimesed 10 autot stardivad pööratud järjestuses. Esimesena lähevad rajale Egon Kaur - Rasmus Vesiloo (Ford Fiesta Proto), kes rehvipurunemise tõttu avakatsel kaotasid kiireimatele ligi 40 sekundit. Esimese võistluspäeva lõpetasid nad 14. kohal.