Ranno Bundsenile Lätist kolmas järjestikune klassivõit

Karel Tölp sihib tiitlivõitu kahes meistrisarjas

Eestlased võistlevad nädalavahetusel Lätis Talsi rallil

19. mail Lätis sõidetud Talsi rallil saavutas võidu koos tallinlase Sergei Larensiga võistelnud ukrainlane Valeri Gorban, kes nädala eest peetud Tallinna rallil pidi tunnistama Georg Grossi paremust.

Valeri Gorban - Sergei Larens (Mini John Cooper Works WRC) võitsid kümnest kavas olnud kiiruskatsest kuus. Võistlust juhtima asus Eurolamp rallitiimi võistluspaar alates avakatsest.

Teise kohaga lõpetasid võistluse lätlased Jānis Berķis - Edgars Čeporjus (Ford Fiesta R5), kes jäid võitjaist 47,21 sekundi kaugusele. Absoluutarvestuse kolmanda koha ja LRČ1 arvestuse esikoha teenisid äsjasel rallil välja eestlased Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8). Nemad kaotasid võitjaile 55,75 sekundit.

Üldarvestuse neljandad olid lätlased Jānis Vorobjovs - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 10). Jānis Vorobjovs võitis selle tulemusega prestiižika meistrite karika Champions Cup, alistades teised kaks meistrit – leedulase Benediktas Vanagase ja venelase Aleksander Mihhailovi.

Allan Popov - Aleksei Krõlov (Mitsubishi Lancer Evo 9) lõpetasid Talsi linnas ja Mordanga, Pastende, Mundigciemsi ja Strazde piirkonnas peetud kompaktse rallivõistluse üldarvestuse kümnenda kohaga. Ralli üldvõitjaile kaotasid nad ühe minuti ja 52,29 sekundit.

Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type-R) lõpetasid äsjase ralli ajaga, mis andis üldises pingereas tulemuseks 22. koha. LRČ6 arvestuses kuulus neile võit!

Absoluutarvestuses koha võrra taga pool, 23. positsioonil finišeerisid Henri Franke - Arvo Liimann (Subaru Impreza).

Äsjast Läti meistrivõistluste etappi saab pidada õnnestunuks, kuivõrd eestlastel õnnestus mitmes arvestusklassis võtta võit.

Rallil leidis aset ka üks väljasõit, mille tagajärjel vajasid võistlejad meedikute poolt ülevaatamist. Nimelt sõitsid Daņila Belokoņs - Toms Freibergs (Ford Fiesta R2T) viiendal lisakatsel kiire koha peal teelt välja. Kaardilugeja Freibergs pääses intsidendist ehmatusega, kuid juhil tuvastati põrutus.