17. mai 2018 12:28

Karel Tölp sihib tiitlivõitu kahes meistrisarjas

Eestlased võistlevad nädalavahetusel Lätis Talsi rallil

"Põhimõtteliselt selline eesmärk on, et Eestis ja Lätis tiitlivõitu jahtida," kinnitas Karel Tölp, kes seni sõidetud rallide järel liidrikohal nii Eesti kui ka Läti autoralli meistrisarjas.

Karel Tölp teenis hooaja kahelt esimeselt rallilt Lätis head punktid ja asus Läti meistrivõistlustel LRČ6 arvestuses liidriks. Eesti meistrivõistlustel EMV5 arvestuses (klassid R3, A7, N3, E10*) sai ta hakkama samaga, edestades konkurente Alūksnes ja Gulbenes korraliku eduga. Äsjase Tallinna ralli ehk Eesti meistrivõistluste kolmanda etapi järel jäi ta endiselt tabeliliidriks, kuigi sõit tuli pooltelje purunemise tõttu katkestada. "Paldiski katse viimasel sirgel lõigul murdus pooltelje võlliosa pooleks. Veeresime üle finišijoone," kommenteeris Tölp.

Nüüd seisab ees Talsi ralli, Läti meistrivõistluste arvult kolmas etapp. Autol Honda Civic Type-R võistlev mees tunnistas, et sealkandis ta varem võistelnud ei ole: "Talsis pole ma kunagi käinud. Mul ei ole aimugi, missugused kiiruskatsed ees ootavad."

Rallipaari Karel Tölp - Martin Vihmann võistlusauto saab Talsi rallil kandma küljenumbrit 30. LRČ6 arvestuses ehk masinaklasside N1, N2, N3, A6, A5, R1, L8, L9 ja L10 ühisarvestuses on Talsi rallil lisaks eestlastele võistlemas veel kuus meeskonda Lätist ja Leedust.

Teised ses arvestuses tänavu punkte noppinud eestlased sel korral stardis ei ole. "Probleemiks on ilmselt see, et viimane ralli on ühel ajal," oletas Tölp. Ta ütles, et nägi nelja kattuva ralli tõttu siiski ise põhjust võistelda nii Eesti kui ka Läti meistrivõistlustel.