Kalle Rovanperä ja Risto Pietiläinen. Foto: Girts Freijs

Läti rallimeister 2016: 16-aastane Kalle Rovanperä

Alari Sillastele lõunanaabrite juurest klassivõit

Alari Sillaste ja Arvo Liimann klassiliidrid

Nädalavahetusel saab Lätis eestlaste sõidule kaasa elada

Nädalavahetusel sõideti Riia, Jurmala ja Tukumsi ümbruses Läti autoralli meistrivõistluste viimane etapp, mille võitsid Škoda Fabia R5 ralliautol kihutanud soomlased Kalle Rovanperä ja Risto Pietiläinen.

Läti rallil esikoha saavutanud Kalle Rovanperä teenis tänavu lõunanaabrite juures LRČ1 arvestuses ehk klasside RRC, R5, R4, S2000, A8, N4, L13, L12 ja L11 koondarvestuses välja meistritiitli. 16-aasta ja 22 päeva vanusena sai soomlasest läbi aegade noorim Läti rallimeister.

"See oli põnev lahing. Kõige vingemad olid kruusakatsed Tukumsi lähedal. Seal oli huvitav sõita. Meil õnnestus liidrikohal olles vigu vältida. Ma ei ole kindel, kas oleksin saanud neil katsetel veel kiiremini sõita! Olen oma tulemusega rahul ja väga õnnelik tiitlivõidu üle," kommenteeris Kalle Rovanperä.

"Latvija 2016" nime kandnud autorallil saavutasid teise tulemuse Jānis Vorobjovs - Artūrs Žeibe (Mitsubishi Mirage). Hooaja kokkuvõttes hõbemedalid välja teeninud lätlased kaotasid võidukatele soomlastele minuti ja 27,73 sekundit. Absoluutarvestuse kolmandad olid Mārtiņš Svilis - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes tulid tänavu meistriteks LRČ2 arvestuses ehk klassis N4.

Ainsate eestlastena seekordsest sportrallist osavõtnud Alari Sillaste - Arvo Liiman (AZLK 2140) saavutasid historic-autode klassis esikoha.

Paralleelselt Läti meistrisarja arvestusse kuulunud sportralliga viidi 22. ja 23. oktoobril läbi mitu muud võistlust, sealhulgas regulaarsusralli ja miniralli. Regulaarsusrallil osalesid eestlastest Toomas Kreek - Arvi Hain (VAZ 21011), kes lõpetasid võistluse seitsmenda kohaga.

Minirallil, kus osales 67 meeskonda, olid eestlastest võistlustules Kristjan Hansson - Olev Kadai (VW Golf GTi). Klassis 2000 kuulus neile sõidu lõppedes neljas koht.