Saaremaa ralli võitsid Egon Kaur ja Annika Arnek

Egon Kaur: Tegime teise päeva endile üsna keeruliseks

30-sekundiline ajakaristus röövis Plangilt võiduvõimaluse

Rainer Aus: Väiksed eksimused tekitasid kaotust

Sander Pärn rõõmustab, et saab Saaremaal startida

Saaremaa rallile registreerus 150 võistluspaari

Priit Koik seab uueks hooajaks kõrgeid sihte

Ott Tänak istub Saaremaa rallil Toyota rooli

9. ja 10. oktoobril Kuressaare linnas ning Lääne- ja Kesk-Saaremaa kruusateedel peetud Silveston - Saaremaa rallil saavutasid esikoha Egon Kaur ja Annika Arnek, kes võitsid kümnest kavas olnud kiiruskatsest pooled.

Ralli võitjatena finišeerisid hooaja teise rallivõidu võtnud Egon Kaur - Annika Arnek (Mitsubishi Lancer Evo 9). Absoluutarvestuse teisena lõpetasid sõidu Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes kaotasid võitjatele 18,3 sekundit. Avapäeva järel liidrikohta hoidnud Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10) lõpetasid võistluse üldarvestuse kolmandal positsioonil. Võitjaile kaotasid 30-sekundilise ajakaristuse teeninud Võrumaa mehed 29,8 sekundit. Samad võistluspaarid moodustasid ka Saaremaa ralli klassi N4 (EMV2) esikolmiku.

"Lõpptulemuse mõttes ideaalne ralli, kuid meil oli võistlusel palju takistusi ja raskusi, mille õnneks saime ületatud. Tahaksime Annikaga tänada mehaanikuid ja kõiki abilisi, sest ilma nendeta poleks see tulemus võimalikuks saanud," kommenteeris Egon Kaur.

EMV1 arvestuses olid Saaremaa ralli parimad Tomi Tukiainen - Mikko Pohjanharju (Ford Fiesta S2000). Avapäeva järel ses arvestuses liidrikohta hoidnud Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R5) katkestasid võistluse tehnilise probleemide tõttu kaheksandal kiiruskatsel.

EMV3 arvestuses olid hooaja viimasel etapil kiireimad Sander Siniorg - Karl-Artur Viitra (Ford Fiesta R2), kes edestasid teisena lõpetanud võistluspaari Oliver Ojaperv - Jarno Talve (Ford Fiesta R2) 13,4 sekundiga. Kolmandad olid selles arvestuses Roland Poom - Marti Halling (Ford Fiesta R2).

2WD 1600 arvestuses olid Saaremaa rallil parimad Eerik Pietarinen - Reeta Hämäläinen (Ford Fiesta R2T).

EMV4 arvestuses võitsid viimase etapi Karl-Martin Volver - Margus Jõerand (Peugeot 208 R2). Teisena lõpetasid sõidu Gustav Kruuda - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2) ja kolmandad olid David Sultanjants - Siim Oja (Citroen DS3).

Rahvuslikus masinaklassis E9 võitsid Janar Tänak - Janno Õunpuu (Lada S1600), kes edestasid 8 sekundiga ekipaaži Kermo Laus - Kauri Pannas (Nissan Sunny). Klassi kolmandad olid Gert-Kaupo Kähr - Jan Pantalon (Honda Civic), kes selle tulemusega kindlustasid endile tänavu tiitlivõidu.

E10 klassis jahtisid sel aastal tiitlivõitu Ken Torn - Riivo Mesila (Honda Civic Type-R). Seni oli neil punktitabelis kaks võitu, kuid ka kaks katkestamist tehniliste probleemide tõttu. Torn nentis, et auto hakkas seegi kord jukedama ja kahel viimasel kiiruskatsel toimis vaid kolm silindrit. Siiski õnnestus saarlastel oma eesmärk täita - omas masinaklassis tuli Saaremaa rallilt võit ja kindlustati ka meistritiitlid. Hooaja viimase võistluse lõpetasid teisena Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R) ja kolmandad olid Jarno Kinnunen - Tomi Minkkinen (Honda Civic).

Avapäeva järel E10 klassi liidrikohal olnud ja absoluutarvestuses kuuendal positsioonil paiknenud Ott Tänak - Raigo Mõlder (Toyota Starlet) katkestasid võistluse teise rallipäeva hakul, pärast neljandat kiiruskatset piduriprobleemide tõttu.

Kklassis E11 võitsid Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3). Klassi teised olid Dmitri Nikontšuk - Jelena Nikontšuk (BMW M3). Kolmanda tulemuse said kirja Mario Jürimäe - Rauno Rohtmets (BMW M3), kes sellega kindlustasid endale tänavu E11 klassis tiitlivõidu.

E12 klassis olid hooaja kuuendal etapil võitjatena finišis leedulased Giedrius Notkus - Dalius Strizanas (Mitsubishi Lancer Evo 9). Teisena lõpetasid ralli selles klassis ukrainlased Vitali Puškar - Ivan Mišin (Mitsubishi Lancer Evo 10) ja kolmandad olid Anre Saks - Rainer Maasik (Mitsubishi Lancer Evo 7). Meistritiitli olid juba enne Saaremaa rallit kindlustanud Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes veovõlli purunemise tõttu Saaremaa rallil lõpuni ei jõudnud.

Veoautode klassis võitsid Saaremaa teedel peetud võidusõidu Rainer Tuberik - Tauri Taevas (GAZ 51). Meelis Hirsnik - Kaido Oru (GAZ 51) olid kokkuvõttes teised ja Jüri Lindmets - Nele Helü (GAZ 51) kolmandad.