13. september 2015 14:51
Eesti meistriks SuperCar klassis tuli lätlane Jānis Baumanis. Foto: Margus Kirs

Kulbilohus selgusid Eesti meistrid rallikrossis

Klassiliider Rommi Pukk: ärge mulle punkte öelge!

12. septembril selgusid Elva lähistel sõidetud rallikrossil Eesti meistrid. Võistluspäev oli põnev, sest enne etapi lõpptulemuste selgumist olid meistritiitlid kõigis võitlusklassides veel lahtised.

Kõige konkurentsitihedamas klassis Super 1600 oli hooaja viimasel etapil võidukas Siim Saluri, kes edastas finaalis Arvo Kaske. Kolmanda kohaga lõpetas esmakordselt Eesti meistrisarjas kaasa teinud lätlane Edijs Ošs.

Arvo Kasele tagas teine koht Super 1600 klassis 2015. aasta meistritiitli. Andre Kurg teenis välja hõbeda ning Siim Saluri pronksmedali.

TouringCar klassis lahutas liidrikohta hoitnud Rommi Pukki ja teisel positsioonil olnud Kalmer Vahti 7 punkti. Kalmer Vaht näitas Kulbilohus taas väga head minekut, startides ka finaalis esikohalt. Etapi võitis Margo Soomets, Vaht oli teine ja Pukk kolmas. Pukile piisas kolmanda koha puntidest, et võtta sel aastal tagarattaveoliste klassis Eesti meistritiitel. Kalmer Vaht vahetas eelmise aasta kullase koha hõbedase vastu, Margo Soomets oli tänavu pronksisel positsioonil.

Klassis SuperCar ootas Kulbilohu raja äärde tulnud publikut üllatus – Janno Ligur, Eesti tuntuim rallikrossisõitja, kes tavapäraselt sõidab esiveolise autoga, oli sel korral nelikveolise Ford Fiesta roolis. Ligur tegi treeningringidest alates kiiret sõitu ja sõitis välja raja kiireima ringiaja. Ta oli 0,7 sekundit nobedam, kui senine rajarekordi omanik, norralane Andreas Bakkerud.

Meistrisarja liider, hetkel esiveoliste masinate klassis Euroopa meistrivõistlustel esikohta hoidev lätlane Jānis Baumanis seekord kolme hulka ei mahtunud. Janno Ligur võitis etapi, Oliver Oberg oli teine ja Ricardo Bortkevitš kolmas. Sarja kokkuvõttes läks tiitlivõit siiski Baumanisele.

Junior1600 klassis võitis nii hooaja viimase etapi kui ka Eesti meistritiitli Mihkel Varul. Hõbemedali pälvis Georg Orr, kes küll kahjuks kõrgema koha eest võistlemise pidi tehnika purunemise tõttu Kulbilohus katkestama. Etapi lõpetas teise kohaga Robert Reinsalu, kes tagas sellega endale sarjas pronksmedali. Kolmas oli Kulbilohu etapil noorteklassis soomlane Sami-Matti Trogen.