24. juuli 2014 9:16

Sander Pärn kerkis Eesti juunioride rallisarja liidriks

Pärn ja Morgan võitsid kaherattaveoliste arvestuses

auto24 Estonia ralli oli ühtlasi ka kolmandaks Eesti juunioride autoralli meistrisarja etapiks. Pärast võistlust muutus esikolmik taas, uueks liidriks kerkis etapi võitnud Sander Pärn.

Ford Fiesta R2 autoga sõitnud Sander Pärn ja James Morgan võitsid ka auto24 Estonia ralli Euroopa meistrivõistluste etapi kaherattaveoliste autode arvestuses. Eesti meistrivõistluste etapp sõideti auto24 Estonia ralli teise päeva katstete arvestuses ja juunioride meistrisarja arvestuses jagatakse katsevõitude punkte. Pärn ja Morgan võitsid kuuest sõidetud katsest viis ja teenisid sellega lisapunktid. Ralli lõppedes oli nende edu Sander Sinioru ja Annika Arneki ees 48,7 sekundit.

"Jälgisime Juunioride sarja konkurentide aegu laupäeval kogu aeg. Meie eesmärk oli samas ka teha hea esitus Euroopa meistrisarja etapil. Juunioride sarjas oleks tahtnud muidugi kõik kuus katset võita, kuid kahjuks pidime ühel Siniorule alla vanduma. Oleme nii ERC kaheveoliste kui Eesti Juunioride klassivõiduga väga rahul," rääkis sarja liidriks tõusnud Pärn.

Siniorg, kellele oli see esimeseks võistluseks pärast õnnetust Harju rallil, sai kirja esimese kiiruskatse võidu ja teenis seeläbi ühe lisapunkti.
"See oli meile pärast pausi selline oma tempo leidmise ralli. Tunne oli üsna hea ja saime katsetel korraliku kiiruse üles. Kokkuvõtvalt saab öelda, et jäime kindlasti rahule," rääkis Siniorg.

Kolmanda koha sõitsid välja Roland Poom ja Taavi Udevald. Etapi lõppedes oli nende kaotus võitjatele minut ja 47,5 sekundit. "Uus auto oli alguses ikka pisut harjumatu. Eesmärk oli kindla peale see ralli lõpetada. Pärast esimest hooldust oli tunne juba päris hea ja viimasel kahel katsel pingutasime juba päris kõvasti, sest Kristen Kelement hakkas järgi jõudma. Uue autoga poodiumile jõudmine oli meie jaoks väga hea tulemus," kommenteeris Poom.

Juunioride rallisarja senised liidrid Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk olid sunnitud ralli pooleli jätma teisel kiiruskatsel, kui nende autol tuli tagaratas alt ära.

Eesti juunioride autoralli meistrisarja liider on kolme etapi järel Sander Pärn (59 p), teine on Kristen Kelement (55 p) ja kolmas Rasmus Uustulnd (45 p).

Eesti juunioride autoralli meistrivõistlused on sellel aastal käivitatud võistlussari 17-25-aastastele eesti autosportlastele, kes osalevad Eesti autoralli meistrivõistlustel kaherattaveolise A-, N-, R- või E-rühma autoga, mille mootorikubatuur kuni 1,6-liitrit. Sõidetakse DMACK rehvidega. DMACK rehvidega sõidetakse ka autoralli MM-sarjas DMACK Fiesta trofeesarjas, kuhu on eesmärk 2015. aastal minimaalselt üheks, Shoot Out-etapiks saata ka Eesti juunioride rallimeister.

Hooaja neljandaks etapiks on Lätis sõidetav Kuramaa ralli, mis on ka Eesti autoralli meistrivõistluste etapp ja mis toimub 28.-30. augustil.