Kliki siia Kliki siia
Kas pooldad monorehvi nõuet Eesti autoralli meistrisarjas?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
Rando Aav
21. mai 2011 18:02
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
Markus Abram ja Jarmo Võsa. Foto: Rando Aav

Liider Markus Abram usub konkurentsi tugevnemist

 Loe lisaks
2011. a Balti autoralli meistrivõistluste punktid pärast 1. etappi

Üldarvestuse parimad kohad jagati kolme riigi sõitjate vahel

Balti autoralli meistrivõistlustel kahes klassis pärast Lätis peetud Talsi rallit liidrikoha hõivanud Markus Abram usub, et juulis Lõuna-Eesti teedel sõidetaval teisel etapil kujuneb võidusõit pingeliseks.

"Teede suhtes on Estonia rallil lihtsam, seal on rohkem sõidetud. Aga konkurents tuleb tihedam ja võistlus kujuneb pingelisemaks, kuna Eestis on palju kaherattaveoliste autodega võistlejaid, kes praegu Lätis ei käinud," ütleb Markus Abram, kellel osalt konkurentide ebaõnne tõttu avanes võimalus Balti meistrivõistlustel hõivata liidrikoht koguni kahes arvestusklassis.

"Kukkus nii välja jah," naerab Abram. "Teiste ebaõnn oli minu õnn. Teised kukkusid eest ära. Aga ega ma enne ralli lõppu ei teadnudki, mis koha ma kokkuvõttes sain. Üllatus oli hea, kui autasustamine oli."

Päris probleemideta ei sujunud BTA Talsi ralli siiski ka koos Jarmo Võsaga võistelnud Markus Abramil endal. "Sõiduapse mul ei olnud, aga mootor jamas samamoodi nagu Tallinnas. Nukkvõlli andur oli katki ja autol polnud võimu. Esimesel päeval purunes sidur, täpselt samamoodi nagu eelmisel aastal. Nii et saime seda jälle öösel vahetada," annab ta ülevaate Lätis toimunust.

Kokkuvõttes eestlastel sõit siiski õnnestus ja jõuti finišisse. Seega kogus Markus Abram väärtuslikud punktid ning on kahes arvestusklassis enne Eestis sõidetavat teist etappi Balti meistrisarja liider. Klassis 2WD on temal kolme punktiline edu leeduka Vytautas Baranauskase ja viie punktiline edu lätlase Kaspars Īle ees. Samuti on eestlane meistrivõistluste liider juunioride arvestuses.
Artikli juurde
16.02.2026
Soomlane, kes sõitis end eestlaste südamesse. In memoriam: Sampsa Junnila
Artikli juurde
12.02.2026
Autoralli MM-võistlused jätkuvad hooaja ainsa taliralliga
Artikli juurde
14.02.2026
Pikima rallipäeva lõpetasid liidrikohal Katsuta ja Johnston
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
03.09.2025
Kehala rallikross 30.08.2025 (0)
29.08.2025
Paide ralli 2025 (0)
27.07.2025
Piiroja rallikross 2025 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
09.02.2026 02:09
Rally Sarma 2026 (2)
25.01.2026 09:26
Rally Aluksne 2026 (2)
07.12.2025 18:23
Fenixbet Crosskartide Rallisprint 2025 (0)
25.11.2025 23:18
Calendar "Rally in Latvia" 2026 (0)
13.10.2025 18:23
Saaremaa Rally 2026 (1)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia