Kliki siia Kliki siia
Kas 2021. aasta autoralli MM-sarjas pakkus põnevust?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
autod.ee
 
 
 
rally.ee
03. aprill 2014 1:21
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: Rando Aav

Haapsalu rahvasprindil osaleb üle saja võistleja

Järgmisel laupäeval, 12. aprillil peetakse Läänemaal viie võistlussarja arvestusse kuuluv Haapsalu rahvasprint, kus kaheksas arvestusklassis plaanib kokku startida 120 võistlejat.

Suvine sprindihooaeg saab alguse Haapsalu linnas sõidetava võistlusega, mis kuulub teise etapina Eesti Autospordi Liidu karikasarja arvestusse, kolmanda etapina Hepa Premia karikavõistluste ja Lääne regiooni meistrivõistluste arvestusse, SU klassi karikasarja arvestusse neljanda ning Moskvich Liiga sprindikarika arvestusse teise etapina.

Kuna kaalul on koguni viie karikasarja punktid, näib huvi MTÜ Igaühe Terviseklubi korraldatava võistluse vastu olevat seetõttu tavapärasest suurem ja osavõtuavaldusi esitati prognoositust märksa enam. Algul planeerisid organisaatorid rajale lubada 90 osalejat, kuid märtsi lõpul otsustati piirarvuks seada 120.

Ilmselt venib suuremalt osalt asfaldil sõidetav sprindivõistlus ajaliselt seetõttu kavandatust pikemaks, ent kui stardi-intervalliks määratakse minuti asemel 30 sekundit, vältab üks sõiduvoor orienteeruvalt tund aega. Mõõtu võetakse 2,1 km pikkusel võistlusrajal, mida läbitakse kokku kolmel korral. Võistlussõitudega alustatakse 12. aprillil kell 11.30.

Oma osavõtust on teatanud võistlussarjade liidrid. 4WD klassis läheb favoriidina starti Aiko Aigro, kes tabeliliider nii Eesti Autospordi Liidu karikasarjas kui ka Hepa Premia karikasarjas. Lääne regiooni meistrivõistlustel on Lõuna-Eestist pärit mees kahe etapi järel kolmandal positsioonil. Selles võistlussarjas on liider Raplamaa võistleja Helmet Palm.

Üle 1,8-liitrise mootorimahuga kaherattaveoliste autode klassis peaksid startima kolme võistlussarja liidrid. Autospordi liidu karikavõistlusi juhib avaetapil võidu saavutanud Gert Virves. Saarlase järel teisel positsioonil on seal punktidega läänlane Marko Kukuškin, kes kahe etapi järel hoidmas liidrikoha Hepa Premia karikavõistlustel. Lääne regiooni meistrivõistluste liider selles masinaklassis on aga Jüri Jürisaar. Kõik kolm meest on teatanud oma osalemisest ka Haapsalu sprindietapil.

Alla 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode masinaklassis läheb Eesti Autospordi Liidu karikasarja liidrina rajale Karel Tölp. Võistluselt ei jää kõrvale ka Lääne regiooni meistrisarja ja Hepa Premia karikavõistluste tabeliliider Argo Kästik, kes autospordi liidu karikasarjas ühe sõidetud etapi järel teisel positsioonil.

Naisi on sel korral startimas tavapärasest rohkem. Oma osalemisest on teada andnud koguni kümme sõitjat üle Eesti. Võistlusest ei plaani kõrvale jääda ka võistlussarjade liidrid Tiina Ehrbach ja Sirje Potisepp. Neist esimene on tänavu enim punkte teeninud Eesti Autospordi Liidu karikasarjas ning teine Lääne regiooni meistrivõistlustel. Hepa Premia karikasarjas on nad seni teeninud võrdse arvu punkte.

SU klassi võistlejail ehk endisel nõukogudemaal toodetud kaherattaveoliste autodel startivail harrastajail on eelseisval võistlusel kaalul ka SU karikasarja punktid. Liidrina läheb järjekordsele etapile vastu Kalle Kruusma. Kokku asub selles masinaklassis mõõtu võtma 18 võistlejat. Neist enamikul on roolida VAZ-tüüpi sõiduauto, kuid osadel ka Moskvitš.

Moskvich Liiga arvestuse punkte jahtivaile Moskvitši-meestele kujuneb eelolev võistlus ilmselt pingeliseks, kuna üle pika aja on taas rajale minemas üle 10 auto. Autospordi liidu karikavõistluste ja Lääne regiooni meistrisarja liidrina stardib Haapsalus Martin Juhe.

Kui Eesti Autospordi Liidu karikavõistlustel kuni 18-aastastele noortele punktiarvestust ei peeta, siis eraldi masinaklass neile on Lääne regiooni meistrivõistlustel ja Hepa Premia karikavõistlustel. Tabeliliidreidki on hetkel kaks. Lauri Peegel on teeninud rivaalidest enam punkte Lääne regiooni meistrisarjas, kus järgmisel neljal konkurendil kirjas temast 4 punkti vähem. Hepa Premia karikavõistluste liidrina asub Haapsalus starti Kaspar Kasari, kel seal kogutud kaks punkti enam, kui varem mainitud võistlussarjas liidrikohta hoidval muhulasel.
Artikli juurde
28.09.2022
Ühe pere kolm põlvkonda laupäevasel võistlusel stardis
Artikli juurde
02.10.2022
Rallilegend222 supersprindi võitis Timmu Kõrge
Artikli juurde
28.09.2022
Saarlased on supersprindil sportklassides favoriidid
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
02.10.2022
Rallylegend222 1.10.22 (0)
18.09.2022
Paide ralli 16-17.09.22 (0)
17.09.2022
Paide ralli 2022 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
04.10.2022 11:48
Samsonas Rally Utena 2022 (0)
02.10.2022 16:52
Rallylegend222 (0)
27.09.2022 19:49
Uus-Meremaa WRC ralli 2022 ennustus (0)
18.09.2022 08:15
Paide Ralli 2022 (1)
07.09.2022 19:50
Kreeka WRC ralli 2022 ennustus (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia