10. veebruar 2014 9:37

Avaetapi võitja Silver Sõmer jätkas võidulainel

Läänemaa meistri- ja karikasarja teine etapp toimub Virtsus

9. veebruaril peeti mittetulundusühingu Virtsu Vabaaja Selts eestvõttel Virtsus Läänemaa meistri- ja karikavõistluste teine etapp jäärajasõidus. Neljarattaveoliste autode klassis osutus taaskord võitmatuks Silver Sõmer.

3,2 km pikkusel võistlustrassil oli 4WD klassis oma oskusi proovile panemas 12 meest. Esikoha saavutas Daihatsu Charadel sõitnud Silver Sõmer, kes alistas rivaalid ka hooaja avaetapil. Teise tulemusega lõpetas võistluse selles klassis Rainar Leibak, kolmas oli Ain Laiverik.

Esirattaveoliste arvestuses osutus üllatuslikult võitjaks Valdo Urb, kel roolida 34 aastat tagasi Rootsis valminud 60-hobujõulise mootoriga Saab 96. Urb võitis esimese ja teise vooru ning alistas kokkuvõttes ülejäänud 21 konkurenti. Vesisel rajal sõidetud võistluse lõpetas selles klassis teise kohaga Indrek Tuur. Avaetapi võitja Valmar Gilden pidi leppima kolmanda kohaga.

Tagarattaveoliste autode klassis startis seekord 18 sõitjat. Kuus parimat positsiooni võitlesid endale välja mehed, kes tegid sõidu kaasa autol Toyota MR2. Võitis Jüri Oleitšuk, teine oli Siim Hiieväli ja kolmas Risto Kõiv.

20 osalejaga SU klassis alistas konkurendid Ivar Burmeister. Anti Pool oli teine ning Alari Sillaste kolmas.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses tegi Virtsu jäärajavõistluse kaasa kuus sõitjat. Võidu teenis välja Lauri Vetesina. Lauri Peegel oli teine ja Marcel David Tõeleid kolmas.

Seitsmest naisvõistlejast osutus sel korral parimaks Lada Samaraga sõitnud Siret Räämet. Avavõistlusel esikoha saavutanud Piret Gilden oli teine ja Britta Põldäär kolmas.

Lisaks võisteldi Virtsu jäärajal ka kaherattaveoliste sportautodega. Selles klassis osutus võitjaks Kaido Kelement (Citroen C2), teine oli Tarmo Reineberk (Honda Civic CRX) ja kolmas Marko Heinoja (Volkswagen Golf).

Läänemaa meistri- ja karikavõistluste kolmas etapp peetakse võimaluse korral 16. veebruaril Haapsalu külje all. Korraldajate teatel sõltub võistluse läbiviimise võimalikkus eelkõige ilmast.