27. jaanuar 2014 0:28
2WD-E klassi võitja Valmar Gilden rajal. Foto: Madis Källe

Läänemaal alustati jäärajasõidu uut hooaega

Pühapäeval, 26. jaanuaril lükati Haapsalu lahel käima Läänemaa karika- ja meistrivõistluste uus hooaeg. Igaühe Terviseklubi organiseeritud avaetapp meelitas 3,1 km pikkusele rajale võidu sõitma sadakond võistlejat üle Eesti.

Neljarattaveoliste autode klassis oli osalemas 20 meest-naist. Võidukarika teenis välja Daihatsu Charadel sõitnud Silver Sõmer, kes alistas konkurendid mitmel korral ka mullu peetud Läänemaa jäärajasõidu karikavõistlustel. Teise tulemusega lõpetas pühapäevase võidusõidu Raul Põdersalu, kel oli samuti roolida Daihatsu Charade. Kolmanda tulemuse sai selles klassis kirja Mazdaga sõitnud Raido Pärna.

Väga arvukalt oli harrastajaid võistlemas esirattaveoliste autode klassis, kokku 31. Pjedestaalikohad võitlesid endile välja KR Racingu sõitjad. Esikoha saavutas Valmar Gilden Volkswagen Golfil. Eero Labotkin, samuti Volkswagenil, oli teine ja Seat Ibizaga võistelnud Marek Järlak kolmas.

Haapsalu jäärajavõistlusel oli tagarattaveoliste autode klassis osalemas 15 sõitjat. Parima tulemusega lõpetas sõidu selles klassis Jüri Hinsberg, kel oli ainsana roolida Toyota MR2. Ülejäänud poodiumikohtade saatuse otsustasid omavahel BMW-ga sõitnud Lauri Rodi ja Rico Rodi, kes olid vastavalt teine ja kolmas.

SU klassis oli sel korral otsustanud starti tulla 19 sõitjat. Kõik kolm sõiduvooru võitis Sander Ilves, kes kindlustas endale seeläbi ka etapivõidu Indrek Neidre ning Alari Sillaste ees.

Samuti võitis kolm vooru Kaspar Kasari, kes Volkswagen Golfiga võisteldes alistas konkurendid noorte arvestusklassis. Kuni 18-aastaste klassis sai teise tulemuse kirja Kenert Saar Nissan Sunnyl, kolmas oli Opel Astraga sõitnud Kaspar Kaasan.

Kolme naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus kujunes paremusjärjestus järgmiseks: Piret Gilden esimene, Marin Aarn teine ja Kersti Meindorf kolmas.

Lisaks tänavasõiduautodele lubati lõpuks rajale ka piikrehvidega kaherattaveolised sportautod. Selles klassis oli võistlemas seitse meest. Parimaks osutus Ennor Lugna, kel oli roolida BMW M3 nagu ka teistel kolme sekka mahtunud meestel. Mart Soo oli teine ja Virko Juga kolmas.

Kui Läänemaa karikasarja punkte said etapilt teenida kõik võistlejad, siis meistrivõistluste arvestusse lülitas korraldaja vaid Läänemaal sissekirjutust omavad võistlejad. Läänlasi oli stardis 45.

Võistlusele oli eriauhinnad välja pannud RMW Transport, kellelt taaskord nn "vanuse karikad". Võitjateks osutusid oma vanuste seas kõrgema koha saanud sõitjad: kuni 29-aastaste seas Jüri Hinsberg, vanusegrupis 30-39 a Silver Sõmer, vanusegrupis 40-49 a Raul Põdersalu, 50-59 aastaste hulgast Ain Laiverik ning üle 60-aastastest Taivo Kuusing.

Järgmine Läänemaa meistri- ja karikavõistluste etapp toimub eeldatavalt 9. veebruaril Virtsus.