25. jaanuar 2014 23:38
Mart Tikkerbär autol Mitsubishi Lancer Evo 6. Foto: Erakogu

Eesti jäärajasõidu karikasarja avaetapp peeti Võrtsjärvel

25. jaanuaril sõideti selle hooaja esimene jääraja Eesti karikavõistluste etapp. Võistluspaigaks Rannaküla ja Võrtsjärve jää. Seitsme klassi peale oli stardis kokku 123 võistlejat.

Neljaveoliste autode sportklassis sõideti välja päeva parimad ajad. Klassivõiduni jõudnud Aap Anderson (Subaru Impreza) sõitis teises voorus välja aja 2.27,7, mis jäi ka päeva parimaks. Teine oli selles klassis Mart Tikkerbär (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes eelmisel aastal osales Olerex Eesti rallikrossi meistrisarjas juunioride klassis, tänavu aga stardib SuperCar klassis. Kolmas oli selles klassis Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 6).

Kaherattaveoliste autode sportklassis pani kahes viimases voorus oma paremuse maksma Erich Unt (VW Golf), saavutades seeläbi etapivõidu. Teine oli avavooru võitnud Martin Vatter (Honda Civic Type-R) ja kolmas Madis Uibo (Ford Focus).

Neljarattaveoliste tänavasõiduautode klassis jätkasid oma võidukäiku traditsiooniliselt väikesed autod, millel väiksema massi tõttu korralik eelist võimsate ja raskemate Mitsubishiide ja Subarute ees. Võitis Silver Sõmer (Daihatsu Charade), teine oli Enn Sups (Honda Civic) ja kolmas Rainer Leibak (Mazda 323 GTX). Kokku startis selles klassis 25 võistlejat.

Kaherattaveolised autod jagunevad jääraja karikavõistlustel kokku neljaks klassiks.

Esirattaveoliste autode klassis sai kolme vooru kokkuvõttes etapivõidu Andre Kurg (Suzuki Swift), teine oli selle klassi parima vooruaja välja sõitnud Meelis Marmor (Honda Civic) ja kolmanda kohaga lõpetas võistluse Kristo Saar (Lada Samara). Tagarattaveoliste autode arvestuses sai etapivõidu Priit Kõrgesaar (BMW 318), teine oli Jüri Oleitsuk (Toyota MR2) ja kolmas Mehis Kiiver (Toyota MR2).

Naisi oli kaheveoliste autoga Rannakülas stardis kokku 11. Etapivõit kuulus Piret Gildenile (VW Golf GTI). Teine oli Kärolin Soolepp (Lada Samara) ja kolmas Liis Talivere (Suzuki Swift). Noorte arvestuses osutus võitjaks Kristo Selleke (VW Polo), kellele järgnesid Kasper Koosa (Renault Clio) ja kolmandana Keiro Orgus (Seat Ibiza).

Järgmine jääraja Eesti karikavõistluste etapp sõidetakse 15. veebruaril Kuremaal. Kokku kuulub tänavu talvel karikasarja arvestusse neli etappi.