Parima tulemusega lõpetas sprindivõistluse Aiko Aigro. Foto: Argo Nurs

Talvepealinna külje all sõideti laupäeval rahvasprinti

Gert Virves üllatas Otepääl etapivõiduga

Kahe nädala pärast toimub Otepääl sprindivõistlus

18. jaanuaril peeti mittetulundusühingu S.M.A. Racing korraldusel Otepää valla teedel Villa Müllerbeck Otepää rahvasprint, kus kaheksas masinaklassis startis kokku 67 võistlejat üle Eesti.

Selle võistlusega sai alguse Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikasarja uus hooaeg. Lisaks kuulus 4 km pikkusel rajal sõidetud Villa Müllerbeck Otepää rahvasprint teise etapina Hepa Premia karikavõistluste arvestusse ja SU klassi karikasarja arvestusse ning oli avaetapiks Moskvich Liiga sprindikarika võistlussarjas.

4WD klassis saavutas esikoha favoriit Aiko Aigro (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes võitis kõik kolm sõiduvooru. 18 osalejaga arvestusklassis saavutas teise koha Gert Aasmäe (Mitsubishi Lancer Evo 5) ning kolmas oli Sander Siniorg (Subaru Impreza).

Üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis tuli võitjaks Gert Virves (Nissan Almera GTi). Teise tulemusega lõpetas etapi Marko Kukuškin (BMW 320i). Kolmanda koha punktid teenis välja Ragnar Rosenberg (Peugeot 206 RC). Avavooru võitnud Sander Sepp (Renault Clio) lõpptulemust kirja ei saanud.

Kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses osutus taaskord võidukaks Karel Tölp (Honda Integra). 16 osalejaga masinaklassis oli teine Argo Kästik (Honda Civic) ning kolmas Meelis Marmor (Honda Civic).

Kolme naisvõistleja omavahelise lahingu võitis Tiina Ehrbach (Volkswagen Golf). Sirje Potisepp (Honda Civic) pidi leppima teise ja Anne-LiisTäks (Opel Astra) kolmanda kohaga.

Kuni 18-aastasi noori oli sedakorda võistlemas viis. Võiduni jõudis Lauri Peegel (Honda Civic Type-R). Kõva konkurent Kaspar Kasari (Volkswagen Golf) oli teine ja Mihkel Varul (Volkswagen Golf) kolmas. Esimesena jäi poodiumilt välja deütant Robert Virves (Nissan Almera GTi).

Viis võistlejat oli stardis ka Moskvitšiga. Neist edukaimaks osutus hiidlane Martin Juhe (IZ 2715). Heigo Tinno (IZ 412) osaks jäi teine ja Tarmo Kikkatalo (AZLK 2140) osaks kolmas koht.

SU klassis olis tardis kaheksa meest. Favoriit Rainer Meus (VAZ 2105) tegi puhta töö, võites kõik kolm sõiduvooru. Teise tulemusega lõpetas talvepealinna külje all peetud sprindietapi Kalle Kruusma (VAZ 21073) ja kolmas oli Meelis Värva (VAZ 2105).

Lisaks tänavasõiduautodele oli stardis ka kaks kaherattaveolist sportautot ehk et mõõtu asusid võtma Kasper Koosa ja Janek Ojala. Põnev duell jäi paraku nägemata, kuna Ojala teises ja kolmandas voorus ei startinud. Seega võidukarika sai Kasper Koosa.