14. jaanuar 2014 13:34

Superkrossi karikavõistluste uus hooaeg avati ringrajal

Eiki Eriste võhm läheb võistluste korraldamise peale

Helmet Palm sihib superkrossi karikasarjas võitu

Superkrossi karikasarja uue hooaja esimene etapp Baltic Stream OÜ auhindadele Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal pakkus ohtralt põnevust.

Võistluspäeva esimestes sõitudes said sportlased nautida kuival asfaldil kihutamist, kuid päeva teises pooles alanud lumesadu muutis raja ülilibedaks ja paljud hasartsed roolikeerajad jäid oma sõiduriista taltsutamisega jänni.

Esiveoliste autode finaalsõidus tuiskas esimesena finišisse Imre Reisin (Audi Coupe), kannul mulluse hooaja võitja Vahur Kupper (Opel Kadett) ja Argo Kaelep (Honda Civic). Üks favoriite, Honda Civicul sõitnud Tõnu Peek "oskas" oma auto katusele keerata ja Märt Puideti Opel Astra lõpetas töölepingu enne tähtaega.

Rahvakrossil napsas esimese auhinna Aivo Ojala (Lada Samara), teiseks tuli Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI) ja kolmas oli Simo Viilas (VAZ 2101). Tagarattaveoliste autode Classic RWD konkurentsis sai veenva ülekaaluga etapivõidu Margo Soomets (BMW 318), teise auhinna vääriliselt kihutas Kauri Metsaots (VAZ 2105) ja kolmanda koha sai Marko Sau (BMW 318). Ivo Sepp kaotas piduriprobleemide tõttu kontrolli oma Žiguli üle ja põrutas täiskiirusel rajapiirdesse. Mees pääses intsidendist vaid kerge ehmatusega, küll vajab tema auto kapitaalset remonti.

2WD vabaklassis oli kiireim Kairo Kallas (Honda Civic) ja 4WD arvestuses teenis esimese koha punktid Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 6). Krosskartide klassis mahtusid esikolmikusse Kaido Ambus, lõunanaaber Davis Tobiass ja Laur Langeproon.

Võistluspäeva kõige arvukamas, VAZ-klassis jahtis Audru ringraja põhjaringil auhindu tervelt 21 sõitjat ja kolme eelsõidu järel pääses finaali tosin kiiremat.

Standardklassis teenis esimese auhinna Sigmar Tammemägi (VAZ 2101), talle järgnesid lätlane Hermanis Banders (VAZ 2101) ja Ardo Kuus (VAZ 2106). Vabaklassi arvestuses kihutasid ringrajal vaid lõunanaabrid. Kiireim oli Viesturs Tilgass (VAZ 2107), teiseks tuli Harijs Vejins (VAZ 2106) ja kolmanda auhinna sai Martins Lapins (VAZ 2109).

Volgade võidusõidul pakkus Läti ässadele väärilist konkurentsi Erki Spordi pealik Eiki Eriste, kes saavutas Andris Vejinsi ja Arvis Tomsensi järel kolmanda koha.

Võistluspäeva viimases vaatuses, superfinaalis oli kiireim Kairo Kallas, teisena tuiskas finišisse Vahur Kupper ja kolmanda auhinna pälvis Imre Reisin.

Superkrossi karikavõistlused jätkuvad 2. veebruaril ja olenevalt ilmast kihutatakse kas Valgeranna jääovaalil või tuleb taas sõit Audru ringrajal.